EnglishEnglish
 
Vertigo Jazz Night presents Kuba Lechki Quintet

Vertigo Jazz Night presents Kuba Lechki Quintet

niedz., 28 października 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Kuba Lechki Quintet to zespół złożony z muzyków związanych z wrocławskim i trójmiejskim środowiskiem. Kolektyw powstał w kwietniu 2016 r., wówczas odbył się koncert dyplomowy Kuby Lechkiego, podsumowujący studia na kierunku jazz i muzyka estradowa. 

Kwintet stawia na klasyczne, mainstreamowe brzmienie oscylujące wokół post-bopu, zawierajace elementy free-jazzu i jazzu modalnego. Połączenie trąbki Piotra Szlempo i saksofonu tenorowego Adama Bławickiego jako frontline, daje bardzo klasyczne brzmienie dla jazzu lat 50 i 60. W zestawieniu z nowocześnie brzmiącą, ale respektującą tradycje sekcją rytmiczną tworzy coś w rodzaju hybrydy. Zespół poszukuje języka, który pozwala zachować elementy kanonu jazzu, jednocześnie patrząc naprzód. W repertuar wchodzą autorskie kompozycje wszystkich członków zespołu, oraz własne aranżacje standardów jazzowych o nowoczesnym zabarwieniu. 

W maju 2017, na "XX przeglądzie młodych zespołów jazzowych i bluesowych gdyńskiego sax-klubu" zespół został wyróżniony nagrodą prezydenta miasta Gdynia. W sierpniu 2017, kwintet otworzył ostatni dzień festiwalowy XXI Sopot Molo Jazz Festival. 

W październiku 2017, w rywalizacji konkursowej, zespół zdobył:

I miejsce w Blue Note Poznań Competition
II miejsce w Krokus Jazz Festiwal

Bilety
Sprzedaż zakończona.