EnglishEnglish
 
Vertigo Live Presents: HooDoo Band i George Dyer

Vertigo Live Presents: HooDoo Band & George Dyer

czw., 18 marca 2021, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wracamy do czwartkowych bluesowych koncertów Vertigo. Na początek nie może zabraknąć legendarnego wrocławskiego składu bluesowego czyli HooDoo Band. Zespół, który jak nikt inny porusza się pomiędzy muzyką bluesową, funkową, rock & rollem a czasami nawet folkową. Każdy ich koncert to muzyczna opowieść, muzyczna podróż po najwspanialszych dźwiękach.

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu – „Hoodoo Man Blues”. Zespół założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki – perkusja, Bartłomiej Miarka - gitara i Tomasza Nitribitt, wokal i harmonijka ustna.

Wystąpili na licznych festiwalach, w tym m.in. na: Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal i Jesień z Bluesem oraz na festiwalu w Dreźnie, Żytawie, Szumperku i we Lwowie. Zespół zdobył pierwszą nagrodę na III Festiwalu Form Muzycznych w kategorii Jazz/Blues. Został także ogłoszony „Odkryciem Roku 2007” w ankiecie przeprowadzonej przez „Okolice Bluesa” i wyróżniony przez czytelników czasopisma Twój Blues w ankiecie „Blues Top 2007”. 15 stycznia 2010 ukazał się debiutancki – dwupłytowy album formacji zatytułowany HooDoo Band. Na pierwszej płycie znalazło się dziesięć utworów studyjnych w tym dwie interpretacje repertuaru Ohio Players i Juniora Wellsa. Na drugiej płycie znalazł się koncert HooDoo Band, zarejestrowany w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas Polskiego Dnia Bluesa 2009. Dodatkowo, na płycie znalazł się teledysk do piosenki „I can’t stand it” z udziałem Alicji Janosz. 5 maja 2010 album otrzymał status złotej płyty. Skład zespołu uzupełniają: Andrzej Stagraczyński – gitara basowa.

Tym razem gościnnie za Tomka Nitrybitta z zespołem wystąpi George Dyer. Amerykański bluesman, który na stałe już związał się z Wrocławiem i był liderem innego znakomitego zespołu George Dyer Band, który ma na koncie płytę Puff the Dust.


Ceny biletów

40 zł - I pula

Ze względu na obostrzenia każdy bilet jest równocześnie gwarancją miejsca siedzącego. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem wszystkich obecnych norm reżimu sanitarnego. Podczas koncertu obowiązuje nakaz noszenia maseczki oraz zakaz konsumpcji. W lokalu obowiązuje limit miejsc, w związku z czym po wyprzedaniu wszystkich biletów w sieci, na miejscu nie będą już sprzedawane.

Koncert organizowany ze środków Funduszu Wsparcia Kultury. Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
Zastrzegamy sobie prawo do wyproszenia z lokalu osób, które nie stosują się do obowiązku noszenia maseczek oraz wnoszą i spożywają w lokalu przyniesiony przez siebie alkohol.

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniu: http://bit.ly/2Nar7es

Bilety
Sprzedaż zakończona.