EnglishEnglish
 
Vertigo Premiere Night: Mundi - Wernisaż zdjęć VSJF 2019

Vertigo Premiere Night: Mundi / Wernisaż zdjęć VSJF 2019

śr., 11 grudnia 2019, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Koncert przedpremierowy z piosenkami które pojawią się na płycie.

Zapraszamy na koncert tego wyjątkowego trio, które na rok 2020 zaplanowało wydawnictwo płytowe. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które pojawią się na albumie. 

Skład:

Dorota Kołodziej – czaruje głosem
Michał Wilczyński – maluje gitarą
Marzena Cybulka – wibruje basem

Przed koncertem zapraszamy na Wernisaż zdjęć wykonanych podczas Vertigo Summer Jazz Festival 2019 przez Pana Sebastiana Juchima, a zaprezentowanych na odbitkach w gumie.

 

Fotografika w gumie – technika powstała w początkach historii fotografii ok. roku 1839, kiedy to zauważono, że niektóre sole stają się nierozpuszczalne w wodzie po naświetleniu przez światło słoneczne. 

Obecnie technika gumy jako archaiczna, jest urozmaiceniem i dodatkowym wyzwaniem dla fotografa, gdyż zawsze pozostawia spory margines niepewności co do finalnego wyglądu finalnego efektu. Wielokrotne moczenie, płukanie , malowanie i naświetlanie odbitki na szlachetnym papierze najwyższej jakości powoduje, że każdy egzemplarz jest unikalny i praktycznie nie do podrobienia. Współczesna technika wpleciona w tradycyjny proces gumy, pozwala pokonać ograniczenia w wielkości prezentowanego obrazu ( rekordowe odbitki maja dziesiątki metrów kwadratowych) oraz używać wszelkich udogodnień cyfrowej rzeczywistości w przygotowaniu i wyborze obrazu to prezentacji w gumie.

Sebastian Juchim – od ponad 7 lat zajmuje się tworzeniem odbitek fotograficznych w gumie. Spośród wielu tematów najbardziej lubi wykonywać portret w dużym formacie. 

Tematem wystawy jest portret sceniczny artystów jazzowych, biorących udział w Vertigo Summer Jazz Festival 2019. Zdjęcia uchwyciły muzyków w czasie wybranych dziesięciu koncertów w różnych wyjątkowych miejscach Wrocławia, a wykonanie odbitek w technice gumy, nadało im wyjątkowy charakter oraz zapewniło długowieczność.

Bilety
Sprzedaż zakończona.