EnglishEnglish
 
Vertigo Presents: Crash feat. Natalia Lubrano

Vertigo Presents: Crash feat. Natalia Lubrano

czw., 16 stycznia 2020, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Powracający na scenę po 30-latach muzycy przypominają jednocześnie o historii tego zespołu. – Latem po 1976 roku, dwa lata po zwycięstwie na 11. Jazzie nad Odrą, zespół Spisek Sześciu rozpadł się na dwie formacje. Włodek Kwaśnicki, Leszek Paszko i Boguś Razik założyli stacjonujący w Poznaniu Spisek, natomiast Andrzej Pluszcz, Zbyszek Czwojda i Adam Bielawski utworzyli formację CRASH, do której zaprosili Staszka Zybowskiego, Julka Mazura i Władka Kwaśnickiego – napisano w zapowiedzi wydarzenia.

Wkrótce po tym CRASH wystąpił na Jazz Jamboree i Jazzie nad Odrą. Formacja zdobyła główną nagrodę na festiwalu w San Sebastian, gdzie Andrzeja Pluszcza uznano najlepszym muzykiem. Ten sukces sprawił, że zespół CRASH znacznie większą popularnością niż w Polsce cieszył się w Hiszpanii, Danii, Szwecji czy RFN.

W zespole CRASH śpiewała głównie Grażyna Łobaszewska, ale z grupą koncertowała również Hanna Banaszak. Grupa zawiesiła działalność w 1985 roku, a w 2017 roku wróciła na scenę, koncertując  we Wrocławiu. Nieżyjących Andrzeja Pluszcza i Stanisława Zybowskiego zastąpili Tomasz Grabowy i Roman Frey (na jego miejsce w 2018 r. dołączył Henryk Borsiak). Gościnnie z zespołem występuje wokalistka Natalia Lubrano, córka Andrzeja Pluszcza.

Skład:

Juliusz Mazur – keyboard, lider zespołu
Henryk Borsiak – gitara
Władysław Kwaśnicki – saksofon
Tomasz Grabowy – gitara basowa
Zbigniew Lewandowski – perkusja
Jose Antonio Torres – perkusja
Natalia Lubrano – gość specjalny

Bilety
Sprzedaż zakończona.