EnglishEnglish
 
Vertigo Presents: Gabriela Suarez Quartet

Vertigo Presents: Gabriela Suarez Quartet

niedz., 1 marca 2020, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Na Wyspy Kanaryjskie się lata, ale czy Wyspy często przylatują do nas? Czy na Kanarach słucha się jazzu, a co najważniejsze – czy gra się go? Na wszystkie te pytania jest tylko jedna odpowiedź – TAK – a jeszcze konkretniej: Gabriela Suarez ze swoim zespołem! 

Już niebawem ta jazzowa wokalistka z Las Palmas po raz pierwszy odwiedzi Polskę na 8 koncertach! Jednym z przystanków w trasie jest Vertigo Jazz Club & Restaurant. Gabriela Suárez inspiruje się m.in. Billie Holiday, Ellą Fitzgerald, Sarah Vaughan, Ninę Simone, Mercedes Sosa. Wszystkie te wpływy, a także powiew brazylijskiej Bossa Novy, świetnie słychać w jej kompozycjach i interpretacjach. Podane z własną wrażliwością i z werwą, świetnie łączą się z doświadczeniem towarzyszących jej muzyków: pianisty Jose Alberto Mediny, kontrabasisty Tanausú Santany oraz perkusisty rodem z Barcelony, jednego z najbardziej rozchwytywanych dziś w Hiszpanii - Davida Xirgu.

Gabriela zadebiutowała dwa lata temu podczas LPA International Jazz Days, już w następnym roku odbywając trasę po całym archipelagu. Jej działalność na Wyspach związana jest z magicznym miejscem zwanym Fabrica La Isleta, gdzie nie tylko się gra, śpiewa, ale także tańczy, pisze i tworzy w każdej innej dziedzinie kultury. Gabriela poznaje tam również tajniki fortepianu i trąbki i wcale jej nie w głowie cały rok pozostawać w Las Palmas! 2018 i 2019 rok to koncerty w Hiszpanii, płyta nagrywana w Nowym Jorku, a już niebawem występy w Polsce. Wiosna 2020 zacznie się tu zatem nieco wcześniej.

Bilety
Sprzedaż zakończona.