EnglishEnglish
 
Vertigo Sax Jazz Battle vol. 1: Piotr Budniak Essential Group

Vertigo Sax Jazz Battle vol. 1: Piotr Budniak Essential Group

pt., 23 lutego 2018, 19:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Piotr Budniak Essential Group 

Zapraszamy na koncert z udziałem najlepszego czeskiego gitarzysty - Davida Doružki, który przez lata mieszkał w Stanach Zjednoczonych i koncertował między innymi z Herbie Hancockiem czy Joshuą Redmanem.

Godzina 22:30

Vertigo Sax Jazz Battle vol. 1 

Zapraszamy na pojedynek dwóch saksofonistow: 

Mateusz Leszczyński vs Jan Kantner. 

Wieczór poprowadzi Dominik Mąkosa Trio.

 


Piotr Budniak to według czytelników Jazz Forum Nowa Nadzieja Jazzu (trzecie miejsce w dorocznym plebiscycie Jazz Top). Urodzony w 1991 roku, pochodzący z Zielonej Góry perkusista jazzowy, który już od początku przygody z muzyką konsekwentnie stara się podążać wybraną przez siebie artystyczną ścieżką. Absolwent dwóch akademii muzycznych:j im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. W wieku 15 lat wraz z własnym kwintetem zajął II miejsce na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali w Polsce – Jazz Juniors. W kolejnych latach, udzielając się w najróżniejszych zespołach występował, otrzymywał nagrody i wyróżnienia m.in. na takich festiwalach jak Jazz Nad Odrą, B-Jazz (Belgia), Getxo Jazz (Hiszpania), EuropaFest (Rumunia), Zilina Jazz Contest (Słowacja), Bielska Zadymka Jazzowa, Circles of Arts (Chiny), Krokus Jazz Festiwal, Rck Pro Jazz Festiwal, Jazz Juniors, Azoty Tarnów Jazz Contest, Jazz Bez (Ukraina), New Cooperation. W roku 2012, za sprawą nieoczekiwanego zrządzenia losu, wygrał telewizyjne talent-show Must Be The Music i dwa lata poświęcił głównie na pracę z zespołem LemON. Przygoda ta zaowocowała pierwszymi miejscami radiowych list przebojów, platynową płytą, występami na największych festiwalach muzycznych w Polsce (m.in. Top Trendy w Sopocie), współpracą z Adamem Sztabą czy nominacją do Fryderyków, ale ostatecznie głębokim potwierdzeniem przekonania o konieczności realizacji własnej, niezależnej wizji muzyki, w wyniku czego, opuścił LemON i ze zdwojoną siłą powrócił do jazzowych korzeni, reaktywując własny zespół – Piotr Budniak Essential Group, z którym w 2015 roku wydał pierwszą płytę markowaną swoim nazwiskiem ("Simple Stories About Hope And Worries"), która została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy i krytyków (wg ankiet Jazz Forum i JazzPRESS jeden z najlepszych polskich albumów jazzowych 2015). W maju bieżącego roku ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana "Into the Life". Koncertował z takimi osobistościami jak Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Wojtasik, Piotr Baron, Piotr Wyleżoł, Corcoran Holt, Ewa Uryga czy Joachim Mencel.

 

Essential Group to sekstet złożony z najlepszych polskich młodych muzyków jazzowych, którzy oprócz ogromnych osiągnięć takich jak zwycięstwa w licznych konkursach (m.in. Jazz Hoeilaart, EuropaFest, Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festiwal), wspólne koncerty z legendami jazzu (m.in. Randy Brecker, Dave Liebman, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jacek Kochan czy Adam Kawończyk) mają na swoim koncie nagranych wiele znakomitych płyt.

PIOTR BUDNIAK ESSENTIAL GROUP to muzyka na wysokim poziomie będąca wędrówką w głąb siebie - zarówno dla odbiorców jak i wykonawców.

Wojciech Lichtański - saksofon altowy

Jakub Skowroński - saksofon tenorowy, klarnet basowy
Szymon Mika - gitara
Kajetan Borowski - fortepian
Alan Wykpisz - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.