EnglishEnglish
 
Anna Malek

Anna Malek
Vertigo Summer Jazz Festival

wt., 2 lipca 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego.
Opis

Zapraszamy na pierwszy koncert w Special Location, Zakład Narodowy im. Ossolińskich. 

Wystąpią dla Państwa:

Anna Malek voc,
Rafał Karasiewicz Music pno,
Wojtek Bergander bas,
Pawel Ostrowski dr,
Maciek Mazurek git.

Anna Malek:

Z wykształcenia jestem wokalistką, aktorką i dziennikarką. Dziwnie to brzmi... Jednak udało mi się ukończyć studia wyższe w dziedzinie wokalistyki jazzowej (PWST Nysa), dziennikarstwa muzycznego (DSW Wrocław) i aktorstwa (Policealne Studium Musicalowe Capitol). Jednakowoż w życiu param się jedynie (albo aż) śpiewaniem. Trochę komponuję. Jestem właśnie na etapie tworzenia autorskiego materiału.

Maciek Mazurek gra w punkt. I nie chodzi tu tylko o time. Gra same skuteczne i przemyślane dźwięki. Zresztą w ogóle jest człowiekiem, który jak coś powie to trafia w sedno. Jest czujny. Gra tak, że nagle czuję jakbym słyszała swoją kompozycję od nowa... Piosenka ma nagle inny kolor. Od Maćka nauczyłam się nowej nomenklatury muzycznej, np. żyndżyndżyny. Jego poczucie humoru jest zawsze w idealnej kondycji. Nigdy nie pozostaje dłużny na słowną zaczepkę ze strony Chłopaków. Zresztą to taka wspólna cecha tej ekipy. Jak już im puszczą hamulce to jakby to Maciek powiedział "ciężko dobić do brzegu"

Rafał Karasiewicz  znakomity kompan do długich rozmów, żartów, a przede wszystkim do tworzenia muzyki. Doskonale pamiętam dzień, w którym pomyślałam, że spełnieniem marzeń byłoby grać z Karaniem autorski materiał. To było 21 czerwca 2016 roku na dyplomie w Studium Musicalowym Capitol. Co On tam wtedy zagrał na tych klawiszach... Odlot! Grał tak, że słuchałam tylko Jego. Tak jakby cała reszta została "wymutowana"... Uwielbiam jak Karaś interpretuje/realizuje harmonię, którą dostaje na papierze. Tak dobiera składniki, że nagle czujesz inny smak w mieszance, która powstaje. Dlatego pierwsze próby, kiedy dopiero siadamy do utworów to zawsze przemiła przygoda i zagadka co tym razem Karanio wymyśli.

Paweł Ostrowski to by tylko śmieszkował. Na każdą okazję ma jakiś nieczego sobie żarcik. Czasem myślę, że już gadamy na poważnie, a tu jednak wchodzę na minę. A tak serio Paweł to Ostry zawodnik, który trzyma wszystko w ryzach. Jego gra jest precyzyjna i przemyślana. Paweł jest prawdziwy w tym co towrzy na bębnach. Daje muzyce jakość, która jest unikatowa. Lubię to, że szuka swoich rozwiązań. Nie działa patentami zasłyszanymi już wcześniej w innych piosenkach. Wymaga od siebie. 

Z Wojtkiem czuję się bezpiecznie w piosence. To na podstawie tego co wychodzi spod palców Wojtka tworzę rytmiczne osadzenie fraz, które śpiewam. Jego gra określa piosenkę i ma na mnie ogromny wpływ. Wojtek ma doskonałe poczucie tajmu. Uwielbiam to, że najważniejsze jest dla Niego to żeby numer „jechał”. Nawet jeśli przez połowę piosenki ma grać jedną figurę rytmiczną, bez „popisywania” to robi to tak, że wszystko niesamowicie pali i jest drive, a i popisać się potrafi . Wojtek napisał dla mnie piosenki. Napisał je tak, jakby znał mnie od zawsze. Jego zdanie jest dla mnie najważniejsze. Pomaga mi we wszystkim. Mogę na Niego liczyć. Wojtek we mnie wierzy. Jest niezastąpiony.

Bilety
Sprzedaż zakończona.