EnglishEnglish
 
Villas na nowo

Villas na nowo

czw., 18 października 2018, 20:30

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Violetta Villas posiadała bez wątpienia najbardziej wyrazistą a zarazem najbardziej kontrowersyjną osobowość na polskiej scenie muzycznej w II połowie XX wieku. Doceniona na świecie, gdzie nazywano ją "głosem ery atomowej" czy "białym krukiem wokalistyki światowej". Koncertowała od Stanów Zjednoczonych przez całą Europę i ZSRR, aż po Tokio i Australię. Krajem, w którym robiła największą karierę były Stany Zjednoczone, gdzie występowała m.in. z Frankiem Sinatrą, Paulem Anką, Charlesem Aznavourem, Deanem Martinem, Barbarą Streisand i innymi. Nagrywała w amerykańskiej wytwórni Capitol Records. 

Stała się jedną z ikon polskiej popkultury. Za kontrowersyjnym wizerunkiem, krył się ogromny talent i znakomite kompozycje oraz teksty pisane przez wybitnych tekściarzy i kompozytorów. "Villas na nowo" jest próbą interpretacji utworów Violetty "po nowemu". Nie jest to zadanie łatwe, także dlatego, że koncert przygotowują sami mężczyźni! Inicjatorem projektu jest wrocławski pianista Andrzej Tymczyj. Koncert utrzymany będzie w stylistyce muzyki jazzowej z domieszką elektroniki, nowych brzmień oraz pop.

W zupełnie nowych aranżacjach w koncercie usłyszymy takie utwory jak m.in.: "Melancholia", "Nie ma miłości", "Granada", "Oczy czarne", "Spójrz prosto w oczy", "List do matki", "Szczęścia nie szukaj daleko", "Sosna z mego snu", "Wszędzie gdzie ty", "Ożeń się Johny" i wiele innych.

Wystąpią:

Michał Bober - wokal
Andrzej Tymczyj - piano
Michał Wilczyński - gitara
Piotr Sypień - kontrabas
Tomasz Garbera - perkusja

Bilety
Sprzedaż zakończona.