EnglishEnglish
 
Vista Chino

Vista Chino

wt., 12 listopada 2013, 20:00
( Otwarcie bramek: godz. 19 )


Klub Proxima
ul. Żwirki i Wigury 99a
02-089, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Amerykańska formacja Vista Chino po raz pierwszy w Polsce! Zespół wystąpi 12 listopada w warszawskiej Proximie. Grupa działająca niegdyś pod nazwą Kyuss Lives! założona została przez byłych członków legendarnego zespołu Kyuss: wokalistę Johna Garcię, basistę Nicka Olivieri, perkusistę Branta Bjorka oraz udzielającego się w projekcie Garcia Plays Kyuss - gitarzystę Bruno Fevery. Muzycy zostali zmuszeni do zmiany nazwy stosunkowo niedawno nakazem sądu. O taki obrót sprawy postarali się byli członkowie Kyuss – Josh Homme (w tej chwili Queens Of The Stone Age) i Scott Reeder. 

Kyuss to grupa uznana za pionierów stoner rocka, ale obracająca się także w klimatach metalu i desert rocka. Band działał w latach 1988 – 1995, nagrał 4 genialne albumy i  zapraszany był na wspólne trasy koncertowe przez zespoły: Metallica, Faith No More czy Nirvana. Powszechnymi stały się także porównania Kyussa do ojców chcestnych stoner rocka – Black Sabbath. Zespół działałby zapewne do dzisiaj gdyby  nie konflikt dwóch przyjaciół i jednocześnie założycieli grupy: Johna Gracia i gitarzysty Josha Homme, który obecnie jest liderem zespołu Queens Of The Stone Age. Vista Chino to więc najnowsza inkarnacja klasycznego składu Kyuss, na ich koncertach usłyszymy muzykę wlaśnie tej legendarnej grupy. Dobra wiadomość jest też taka, że  jeszcze w tym roku muzycy planują wydać album pod nazwą Vista Chino, najprawdopodobniej pod skrzydłami wytwórni Napalm Records. 

W 2010 roku ogłoszono trasę koncertową „John Garcia plays Kyuss”. Garcia skompletował zespół z muzyków grup Agua de Annique, Kong, Celestial Season i Arsenal. Set lista składała się wyłącznie z utworów grupy Kyuss. Później, tego samego roku do Garcii dołączyli Oliveri i Bjork, by wyruszyć w europejską trasę pod nazwą „Kyuss Lives!”. Muzycy zagrali koncerty w Australii, Nowej Zelandii, Północnej i Południowej Ameryce. Na 2012 rok zaplanowano nagranie i wydanie albumu studyjnego. Wtedy pojawił się problem z wykorzystaniem nazwy Kyuss. W marcu 2012 Josh Homme i Scott Reeder, gitarzysta i basista grupy Kyuss pozwali Garcię i Bjorka o naruszenie znaku towarowego. Jesienią tego samego roku sąd orzekł, że nie mogą wydać albumu pod nazwą „Kyuss Lives!”, ale mają prawo koncertować pod taką nazwą i wykorzystywać ją w materiałach promocyjnych. W odpowiedzi na decyzję sądu zespół zmienił nazwę na Vista Chino. 


Obecny skład zespołu:

John Garcia – wokal
Bruno Fevery – gitara
Brant Bjork – perkusja
Nick Oliveri – gitara basowa

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
80zł - przedsprzedaż
100zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.