EnglishEnglish
 
VOICE BAND i ANITA LIPNICKA

VOICE BAND & ANITA LIPNICKA

sob., 26 maja 2012, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

Dwa tenory, baryton, bas i Lipnicka raz. Zapraszamy!

Humor i elegancja, precyzja i lekkość, wirtuozeria i swoboda, doskonali muzycy i jedna z najlepszych polskich wokalistek – to zapowiedź rozrywki  na najwyższym poziomie. Z okazji Dnia Matki Radio Wrocław zaprasza na koncert, który łączy pokolenia i gusty. VOICE BAND & ANITA LIPNICKA wystąpią już 26 maja o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 

Anita Lipnicka, jak sama przyznała porzuciła Johna Portera dla pięciu wyjątkowych mężczyzn. Voice Band, bo o nich mowa, to męski kwartet wokalny z akordeonem, który śpiewa i czerpie inspirację ze wspaniałych lat trzydziestych. Intencją Voice Bandu, polskich rewelersów, jest prezentacja znanych i niesłusznie zapomnianych polskich piosenek w nowoczesnych aranżacjach. pozwalających na ukazanie ich piękna i kunsztu wokalnego wykonawców.

3 kwietnia 2012 roku wydany został premierowy album polskich rewelersów p.t. „W siódmym niebie”, który wyprodukowała i jednocześnie współtworzy wokalnie Anita Lipnicka. Trzon grupy stanowią: Tomasz Warmijak (1 tenor), Arek Lipnicki (2 tenor), Grzegorz Żołyniak (baryton), Piotr Widlarz (bas) oraz Wacław Turek (akordeon). W nagraniach piosenek wzięło udział także wielu gości, między innymi: Krzysztof Poliński (perkusja), Paweł Pańta (kontrabas), a nawet John Porter, który dał swój gitarowy popis w piosence „Złota Pantera”...

Nowe aranżacje utworów autorstwa takich znakomitości jak J. Tuwim, M. Hemar, H. Wars, czy Z. Gozdawa stworzyły Urszula Borkowska oraz Agnieszka Widlarz. Album brzmi zabawnie i stylowo, a szereg instrumentów dobarwiających w postaci trąbki, klarnetu, skrzypiec, czy nawet kwartetu smyczkowego zdecydowanie wzbogaca ten materiał zmiksowany metodą  analogową przez Wojtka Przybylskiego.

Zapowiada się fantastyczna zabawa. Radio Wrocław - na cały rock!

Bilety
Sprzedaż zakończona.