EnglishEnglish
 
Mahsa i Marjan Vahdat i Atabak Elyasi

Mahsa i Marjan Vahdat & Atabak Elyasi
VoicEncounters

czw., 21 kwietnia 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Słońce wstanie
Koncert Mahsy i Marjan Vahdat oraz Atabaka Elyasiego (Iran)

Siostry Vahdat to przedstawicielki nowego pokolenia muzyków, posiadających wyższe wykształcenie i całkowicie oddanych sztuce. Są kontynuatorkami tradycji, która we współczesnym Iranie stanęła w obliczu problemów zachowania własnej tożsamości. Muzyka perska posiada zdolność ciągłego odnawiania się. Tradycja muzyczna przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, ale nie osłabia to autentyczności niesionych przez nią emocji. Jej mistyczne dziedzictwo pozwala jej zachować szlachetność i głębię, które można nazwać orientalnym, rycerskim, melancholijnym romantyzmem. Ich wznoszące się i splatające głosy tworzą wyjątkowy dźwiękowy pejzaż, który przedstawia radość, smutek, nadzieję, tęsknotę i miłość do rodaków. 

Marjan Vahdat jest śpiewaczką urodzoną w Teheranie w 1976 roku. Od 1995 roku śpiewa solo i gra na koncertach i festiwalach w Azji, Europie, USA i Afryce wraz z muzykami z Iranu, Europy i Ameryki. Koncertuje też z siostrą Mahsą Vahdat. 

Mahsa Vahdat urodziła się Teheranie w 1973 roku, od dziecka pobierała lekcje muzyki. Gra na perskim instrumencie setar. Ukończyła studia na Uniwersytecie Sztuk w Teheranie, uzyskując tytuł licencjata muzyki. Od 1995 roku Mahsa występuje jako niezależna śpiewaczka i muzyk na koncertach i festiwalach w Azji, Europie, USA i Afryce wraz z muzykami z Iranu, Europy i Ameryki. Koncertuje też z siostrą Marjan Vahdat. 

Atabak Elyasi urodził się w 1964 roku w Teheranie. Gra na instrumentach tar i setar. 

Od 2000 roku pracuje z Mahsą i Marjan Vahdat. Wraz z siostrami jest kompozytorem, aranżerem i producentem muzyki do albumu „I Am Eve”, który uzyskał światowe uznanie, uczestniczył też w nagraniu albumów „Songs from the Persian Garden” i „Twinklings of Hope”. 

Więcej informacji: http://www.grotowski-institute.art.pl/

W ramach seminarium praktycznego VoiceEncounters organizowanego przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

VoicEncounters wyrasta z przekonania, że głos jest narzędziem komunikacji przekraczającym język i różnice kulturowe. To spotkania poświęcone refleksji nad zjawiskiem ludzkiego głosu i muzykalności oraz ich kulturowym realizacjom. Tegoroczną edycję seminarium praktycznego tworzą cztery linie programowe: Meditterraneas, Giving Voice, My Voice is My Country, Traces, które obejmują: warsztaty, koncerty, spotkania, wykłady, a także międzynarodowa konferencja Pedagogika głosu.

Źródło: Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Bilety
Sprzedaż zakończona.