EnglishEnglish
 
Walentynki w Starym Klasztorze: WOJTEK MAZOLEWSKI i EXCENTRYCY GRAJĄ FAJFY

Walentynki w Starym Klasztorze: WOJTEK MAZOLEWSKI & EXCENTRYCY GRAJĄ FAJFY

pon., 15 lutego 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

WOJTEK MAZOLEWSKI & EXCENTRYCY w rytmie swinga na Walentynki!

W tym roku Walentynki we Wrocławiu potrwają aż dwa dni! Wszystko to za sprawą swingowego projektu Wojtka Mazolewskiego EXCENTRYCY GRAJĄ FAJFY, który zawita do Starego Klasztoru 15 lutego!

Cofnijmy się do lat 50. XX wieku. 5 marca 1953 roku umiera Józef Stalin – w Polsce nastaje odwilż. W 1954 Leopold Tyrmand wydaje powieść „Zły", a cztery lata później Komeda pisze niezapomnianą muzykę do filmów "Nóż w wodzie" Polańskiego i "Niewinni Czarodzieje", Wajdy.  Tego samego roku w warszawskich Hybrydach odbywa się pierwsza edycja legendarnego Festiwalu Jazz Jamboree. Jazz i swing powracają do łask! Muzyka rodem z USA jest wszędzie: w radiu, telewizji i na... prywatkach.  Parkiety całego kraju zapełniają się parami tańczącymi swinga.  

Nowy projekt Wojtka Mazolewskiego Excentrycy Grają Fajfy pozwoli on Wam poczuć klimat dawnych, popołudniowych potańcówek w rytmach muzyki spod znaku Duke’a Ellingtona, George’a Gershwina czy Counta Basie'go! 

W ramach walentynowej trasy zespół wystąpi w Starym Klasztorze już 15 lutego! Wczujcie się z nami w klimat lat 50. zaglądnijcie do szaf dziadków i przybądźcie na prywatkę w strojach z epoki! Zapowiada się taneczny wieczór :) Panowie zaproście swoje wybranki! Dziewczyny nie czekajcie na chłopaków – na miejscu będzie w czym wybierać :) 

 

Zagrają dla Was EXCENTRYCY w składzie:

Wojtek Mazolewski - kontrabas
Joanna Duda - instrumenty klawiszowe
Oskar Torok - trąbka
Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet
Qba Janicki - perkusja

Natchnieniem do stworzenia swingującego projektu był udział zespołu Wojtka Mazolewskiego w obsadzie aktorskiej filmu "Excentrycy - po słonecznej stronie ulicy" w reżyserii Janusza Majewskiego. Ekranizacja słynnej powieści o tym samym tytule, została nagrodzona Srebrnymi Lwami na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Premiera kinowa już filmu w 15 stycznia 2016 roku!

Zapowiedzi filmu: 

https://www.youtube.com/watch?v=44h7l5lTCc0
https://www.youtube.com/watch?v=hxLLgq_Gtqc

Bilety
Sprzedaż zakończona.