EnglishEnglish
 
Wędrująca Eurydyka - wspomnienie o Annie German

"Wędrująca Eurydyka" - wspomnienie o Annie German

niedz., 21 kwietnia 2013, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

 

„Wędrująca Eurydyka” wspomnienie o Annie German w wykonaniu Agnieszki Babicz

 

„„Wędrująca Eurydyka” to nie tylko koncert, to spektakl muzyczny i niesamowita historia kobiety,  oparta na listach z podróży i wspomnieniach Anny German.

Anna German wniosła do polskiej piosenki piękno słowa,  lekkość, delikatność, jej utwory przepełnione są miłością do świata i człowieka, afirmacją życia. Teksty piosenek w połączeniu z dźwiękiem tworzą nastrój ekspresji i tęsknoty kobiety, która boryka się z otaczającym ją światem.

W tajemniczą podróż śladami Anny German zabiera nas Agnieszka Babicz.  Przewodnikiem, a jednocześnie narratorem wędrówki, jest Beata Olga Kowalska, która recytując poezję Haliny Poświatowskiej, teksty Anny Achmatowej oraz fragmenty wspomnień  samej  Anny German, prowadzi naszą Eurydykę przez burzliwe życie jako kobietę, matkę, żonę, kochankę… 

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najbardziej znane i popularne utwory Anny German w zaskakujących aranżacjach Jana Rejnowicza. Nie braknie zatem: „Balu u Posejdona”, „Eurydyk tańczących” „Greckiego wina”, jak i bardzo ekspresyjnej „La mammy”, czy  rosyjskich ballad: „Gori, Gori”, „Wychodzę Sama na drogę”. 

Źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety

Do 31 marca:
60zł - kategoria I
45zł - kategoria II

Przedsprzedaż:
75zł - kategoria I
60zł - kategoria II

 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.