EnglishEnglish
 
Wieczór Flamenco w Vertigo: Carmen Fernández

Wieczór Flamenco w Vertigo: Carmen Fernández

niedz., 8 grudnia 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Grudniowy Wieczór Flamenco będzie wisienką na torcie tegorocznego cyklu. Na specjalne zaproszenie do Wrocławia przyjedzie Carmen Fernández - znakomita śpiewaczka flamenco, która zaprezentuje repertuar ze swojej ostatniej płyty. Towarzyszyć jej będą: Rainer Maria Nero (gitara) i BorjaSoto (compas, chórki).

Koniecznie odwiedźcie Vertigo w drugą niedzielę grudnia! 

Carmen Fernandez urodziła się w Utrera (prowincja Sewilli) w 1968 roku i pochodzi z wybitnej rodziny o tradycjach Flamenco, w której skład wchodzi także legendarny piosenkarz Juan Talega. Jako najmłodsza córka w cygańskiej rodzinie dorastała w duchu Flamenco. Jej matka jest śpiewaczką, a ojciec tancerzem. Nic więc dziwnego, że Carmen poświęciła się całkowicie Arte Flamenco.

Najpierw jako tancerka, a później wokalistka, staje się wierną interpretatorką dawnych tradycji flamenco, a jednak zawsze nadaje wykonaniom osobisty charakter. Jest śpiewaczką flamenco o solidnych podstawach i wiedzy flamenco. Dzięki swemu mocnemu, chwytliwemu głosowi podbiła serca publiczności na niezliczonej liczbie Flamencopeñas w Hiszpanii oraz na wielu festiwalach w Niemczech i krajach Beneluksu. Współpracowała między innymi z Concha Vargas, Joaquin Ruiz, Carmen ledesma i Andres Marin.

Jej pierwsza płyta pochodzi z 2003 r., a druga płyta „Naturá” pojawiła się na rynku w 2005 r. Jej najnowsza płyta „De Corazón” została wydana w 2015 r.

Jako wokalistka i tancerka występowała na wielu dużych scenach w Hiszpanii, Francji, Austrii, Włoszech, Węgrzech, Czechach, Niemczech, Polsce, Rosji, Danii, krajach bałtyckich, Holandii, Belgii, Kanadzie i Japonii.

Bilety
Sprzedaż zakończona.