EnglishEnglish
 
Wieczór Flamenco w Vertigo: Viva Flamenco

Wieczór Flamenco w Vertigo: Viva Flamenco

niedz., 12 stycznia 2020, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Nowy rok przywitamy z przytupem. 12 stycznia zapraszamy na pierwszy w 2020 r. Wieczór Flamenco, podczas którego wystąpi zespół „Viva Flamenco”. To znakomita okazja do celebrowania karnawału - na scenie pojawią się: Michał CZACHOWSKI (gitara flamenco, cajón), Anna PATKIEWICZ (taniec flamenco, palmas), Andrzej KOWALSKI (gitara basowa) oraz Jan KUBEK (cajón, palmas).

VIVA FLAMENCO! jest czołowym zespołem flamenco w Polsce. Założony został w 1992 roku przez gitarzystę Michała Czachowskiego. Muzyka, jaką wykonują, to wyrafinowana mieszanka flamenco tradycyjnego ze współczesnym, inspirowana kulturą indyjską, arabską oraz jazzem. Barwy i egzotyki dodaje bogate instrumentarium, na które, obok gitar, składają się tradycyjne instrumenty etniczne.

Repertuar zespołu to żywiołowe kompozycje najbardziej znanych gitarzystów flamenco i tradycyjne, a także własne, zróżnicowane pod względem rytmów i nastrojów. Doskonały efekt artyści osiągają nie tylko dzięki mistrzowskiej grze na instrumentach, ale także dzięki ekspresyjnemu tańcowi i oryginalnym strojom, które dodają plastyczności i sprawiają, że koncert tej grupy staje się także znakomitym widowiskiem na najwyższym poziomie.

Zespół wielokrotnie był laureatem wielu konkursów. Artyści koncertują w Polsce i za granicą, na najważniejszych festiwalach gitarowych, festiwalach jazzowych, etnicznych i folkowych.

Michał CZACHOWSKI - gitarzysta flamenco, kompozytor, publicysta.

Urodził się w 1974 roku. Wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Núñez i Salva del Real. W 2004 oraz 2005 roku został uznany przez pismo Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego debiutancki album Indialucia został nagrodzony nagrodą Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku i został nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka 2006. W roku 2019 otrzymał GoldenEuropea - nagroda - złota statuetka za artystyczną i kulturalną aktywność przyznana przez European Union of Arts. Założyciel zespołu muzyki flamenco Viva Flamenco oraz międzynarodowego projektu Indialucia. W obu składach nagrywał dla stacji telewizyjnych i radiowych oraz współtworzył muzykę do filmów. Jego zespół "Viva Flamenco!", jest laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się najlepszą formacją tego typu w kraju. Michał Czachowski występował z wieloma znanymi artystami hiszpańskimi, amerykańskimi oraz indyjskimi. Współpracował m. in. z Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kukizem, Markiem Bałatą, "Blue Café" i "Kapelą ze Wsi Warszawa". Wykonywał koncerty m. in. w USA, Indiach, Meksyku, Singapurze, Tajlandii, Nigerii, Omanie, Turcji, Rosji, Białorusi oraz w prawie wszystkich krajach Europy.

Anna PATKIEWICZ - taniec flamenco

Tancerka, choreograf, instruktor tańca flamenco, animator kultury. Koordynator projektów edukacyjno-kulturalnych. Pomysłodawca i koordynator Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco". Od kilkunastu lat związana z czynnie koncertującym w kraju i zagranicą zespołem "Viva Flamenco". Tańcem flamenco zajmuje się od 1995 roku. Uczestniczyła w wielu kursach z profesjonalnymi tancerzami w Hiszpanii i w Polsce (m. in. Pilar Ortega, Adela Campallo, MaiteSaez, Juan Polvillo, Mercedes Ruiz). Występuje w kraju i za granicą. Stale prowadzi warsztaty tańca flamenco oraz audycje edukacyjne we Wrocławiu i innych miastach Polski.

Jan KUBEK - cajón, instrumenty perkusyjne. 

Jeden z niewielu w Polsce perkusjonistów grających na najbardziej popularnym we flamenco instrumencie perkusyjnym - cajonie. Muzyk otwarty, zawsze chętny do eksperymentowania z innymi gatunkami muzycznymi. Szlifował swój warsztat u takich mistrzów, jak Ricardo Espinosa i Angel Sánchez 'Cepillo'. Współpracuje z zespołami 'Viva Flamenco' i 'Indialucia', z którymi odbył wiele tras koncertowych m.in. w Rumuni, Finlandii, Niemczech, Białorusi, Singapurze i Hiszpanii.

Bilety
Sprzedaż zakończona.