EnglishEnglish
 
Wieczór z Gwiazdą

Wieczór z Gwiazdą

pon., 28 października 2013, 19:00

Impart
Sala Kameralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wrocławski saksofonista Sławek Dudar oraz muzycy z nim współpracujący zapraszają na cykl niezwykłych koncertów. Raz w miesiącu, przykłady muzyki wybitnych osobistości jazzu, bluesa, bossanovy oraz muzyki funky & soul zabrzmią specjalnie dla Was, zaproszą do swojego magicznego świata dźwięków.

Każdy koncert to spotkanie z innym artystą, poprzedzone krótką prelekcją przybliżającą życiorys i twórczość danego muzyka, a wszystko, by wprowadzić słuchaczy w odpowiedni nastrój.

Bohaterką pierwszego wieczoru będzie Ella Fitzgerald  

Z repertuarem Elli Fitzgerald, obdarzonej czarodziejskim głosem , zmierzą się aż trzy utalentowane wokalistki Katarzyna Stankowska, Joanna Hendrich oraz Magdalena Zawartko. Usłyszymy standardy jazzowe, te bardziej i mniej znane, między innymi: A Tisket, A Tasket, Lady Be Good, How High the Moon, wszystkie utrzymane w stylistyce tamtych lat.

Zaskoczeniem dla wielu będzie z pewnością fakt, że ta niezwykła wokalistka, jako jedna z nielicznych, wykonywała i nagrywała utwory czysto instrumentalne, niektóre  w zabójczych wręcz tempach i z niesamowitym drivem..

Ella Fitzgerald - wybitna wokalistka ery swingu i be-bopu, która wciąż jest niedoścignionym wzorem dla wielu najznakomitszych współczesnych artystów jazzowych. Jej barwa, artykulacja, intonacja oraz przede wszystkim timing i śpiewane scatem wokalizy powodowały niekończącą się chęć dalszego słuchania tego głosu. Żadna inna śpiewaczka nie prezentowała takiej rozpiętości stylistycznej. To ewenement w historii jazzu!

Nie bez powodu została okrzyknięta mianem „ The First Lady of Jazz”, z jej muzyką wydano ponad 250 płyt, każdą w setkach milionów egzemplarzy.

Była ucieleśnieniem amerykańskiego snu o sukcesie. Była bożyszczem i stałą się legendą. Uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Wielokrotnie nagradzana: Nagroda Grammy, najwyższe odznaczenia państwowe, honorowe doktoraty muzyczne najbardziej znaczących i liczących się akademii i uniwersytetów.

Śpiewała i nagrywała z największymi muzykami estrady m.in. z: Louis Armstrong, Duke Ellington, Count Basie, Frank Sinatra, Nat King Cole, Joe Pass, Oscar Peterson.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety:
25 zł - bilet normalny
20 zł - bilet ulgowy (studenci, emeryci, renciści)

Bilety
Sprzedaż zakończona.