EnglishEnglish
 
Wieczór z piosenkami Jaromira Nohavicy - Muracki śpiewa Nohavicę

Wieczór z piosenkami Jaromira Nohavicy - Muracki śpiewa Nohavicę

wt., 20 marca 2018, 19:30

sprzedaż zakończona
Opis

Wieczór z piosenkami Jaromira Nohavicy w Starym Klasztorze!

Miłośnicy twórczości Jaromira Nohavicy zapraszamy 20 marca do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na koncert „Muracki śpiewa Nohavicę”.

W 2016 roku  ukazała się płyta „Muracki śpiewa Nohavicę” zawierająca pieśni czeskiego barda pięknie przetłumaczone i zaśpiewane przez znanego polskiego barda Antoniego Murackiego z towarzyszeniem zespołu znakomitych muzyków

 Niektóre utwory jak "Sarajewo" czy "Moja mała wojna" są bardziej znane publiczności, ale usłyszymy też pieśni z najnowszej płyty Jaromira oraz te zupełnie w Polsce nieznane. 

Antoni Muracki przez wiele lat wspólnie koncertował z Jaromirem Nohavicą i doskonale zna wszelki niuanse twórczości czeskiego barda.

Muracki śpiewający Nohavicę to przede wszystkim bardzo dobrze napisane teksty. Napisane dobrze po polsku – sugestywne, logiczne i niezwykle poetyckie, z pięknym słownictwem i poruszającymi wyobraźnię metaforami, które nie są prostą kalką metafor Nohavicy.

Antoni Muracki śpiewa te piosenki od lat, większość z nich przetłumaczył, spopularyzował, wydał na płycie. Jest swego rodzaju tragarzem, który nam, nieznającym języka poezji Nohavicy, przynosi i podaje słowa i myśli Jaromira. 

Koncert kipi muzyczną energią i ma bardzo pozytywny przekaz. Nie brak w nim również lirycznych akcentów, tak charakterystycznych dla twórczości Nohavicy. W koncercie pojawią się też uwielbiane przez publiczność pieśni satyryczne, jak "Futbol", "Pochód zdechlaków" czy "Gdy odwalę kitę".

To dwugodzinne spotkanie z twórczością czeskiego pieśniarza, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach, powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych słuchaczy

W koncercie udział biorą doskonali muzycy: Robert Kuśmierski (akordeon), Joachim Łuczak (skrzypce), Darek Polubiec (piano, perkusja) oraz Antoni Muracki (gitara, wokal)

Bilety

40 zł - miejsca siedzące
25 zł - miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.