EnglishEnglish
 
Wieczory Flamenco w Vertigo: Wołyńczyk, Soto i Kowaliński

Wieczory Flamenco w Vertigo: Wołyńczyk, Soto i Kowaliński

niedz., 2 czerwca 2019, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Zapraszamy na pierwszy w Vertigo koncert z cyklu Wieczory Flamenco. Począwszy od czerwca jedna niedziela w miesiącu należeć będzie do najgorętszych rytmów prosto z Andaluzji. Jako pierwsi zaprezentują się: tancerka Małgorzata „Margarita” Wołyńczyk, śpiewak Borja „Niño” Soto oraz gitarzysta Damian „Kowal” Kowaliński.

Małgorzata Margarita Wołyńczyk

Założycielka szkoły La Puerta del Baile. Laureatka VI międzynarodowego konkursu tańca flamenco "Flamenco Puro" (Jerez de la Frontera 2019, III miejsce w kategorii SolistasProfesionalesAdultos).W latach 2004–2017 prowadziła liczne kursy tańca w warszawskiej szkole Studio Flamenco, zdobywając ogromne doświadczenie jako nauczycielka flamenco. Współpracowała z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Brała udział w licznych koncertach, spektaklach i festiwalach flamenco razem z wieloma wybitnymi przedstawicielami polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Kilkakrotnie występowała w Hiszpanii. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca.Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty pasjonatów tej sztuki z całego kraju.

NiñoSoto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, DuendeFestival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, FolkInspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - Inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. 

Damian Kowalińskijest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie pobierał lekcje u mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Regularnie zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.

Bilety
Sprzedaż zakończona.