EnglishEnglish
 
Wielki Koncert Piosenek Anny German

Wielki Koncert Piosenek Anny German

niedz., 26 maja 2013, 17:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wielki Koncert Piosenki ANNY GERMAN
 

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Anną German…

Piosenki z repertuaru Anny German wykona Natalia Kovalenko, która od wielu lat wykonuje utwory piosenkarki.

Już 26.05.2013r. o godzinie 17.00 uczestnicy koncertu zostaną oczarowani głosem Natalii Kovalenko i jej niezwykłą interpretacją utworów. Nas scenie pojawi się również Andrzej Płonczyński – wieloletni pianista i akompaniator Anny German, który podjął się kierownictwa muzycznego koncertu. Gośćmi podczas koncertu będą Wiesław Bednarek (polski śpiewak operowy) oraz Krzysztof Cwynar (piosenkarz i kompozytor), przyjaciel Anny German, który podzieli się wspomnieniami o niej.

Natalia Kovalenko - urodziła się na Ukrainie, absolwentka Akademii Muzycznej w Kijowie, wszechstronna wokalistka, wykonująca z powodzeniem zarówno repertuar klasyczny, jak i piosenki oraz romanse do przesyconych poezją i emocjami tekstów. Koncertuje w całej Europie, na Ukrainie i w Rosji. Rodzinne polskie korzenie spowodowały, iż od końca 2009 roku na stałe mieszka w Polsce w Warszawie. Na początku 2012 roku odkryła dla siebie wielki i inspirujący świat piosenek z repertuaru Anny German, niestety niemal zapomnianej w Polsce. Natalii udało się w tym programie odtworzyć niepowtarzalny klimat tych piosenek, na co wskazuje coraz większe zainteresowanie publiczności.

Andrzej Płonczyńki - muzyk, legendarny akompaniator polskich gwiazd piosenki, współtwórca legendy Anny German. Towarzyszył jej jako pianista i doradca repertuarowy podczas jej pamiętnych tournée po ZSRR i m.in. Francji (Olimpia Paryska). Jest kierownikiem muzycznym koncertu i pianistą. Podzieli się też z widownią wspomnieniami ze wspólnych podróży z Anną German.

Krzysztof Cwynar -  polski piosenkarz i kompozytor, wielokrotny uczestnik Polskich i międzynarodowych festiwali. Jest twórcą wieluu piosenek, głównie swojego repertuaru, ballad, utworów kabaretowych, pieśni religijnych, o kresach, także kilkunastu spektakli i przedstawień muzycznych. W swoim bogatym życiu artystycznym zetknął się i współpracował z wieloma znakomitymi artystami.

Wiesław Bednarek – polski śpiewak operowy, baryton.W latach 1977-1978 był adeptem w Operze Śląskiej w Bytomiu. Później był solistą: Teatru Wielkiego w Warszawie, Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Narodowej w Warszawie. Występował też za granicą - prawie we wszystkich krajach europejskich, a także w Izraelu, Korei, Japonii. Wystąpił w ponad tysiącu przedstawień, m.in. jest pierwszym odtwórcą roli Nabucca w Polsce. Poza działalnością teatralną i koncertową nagrywa też dla radia, telewizji oraz wytwórni płytowych.

Zespół muzyczny:

Włodzimierz Trzeciak - fortepian
Tadeusz Melon - skrzypce
Michał Raczyński - gitara basowa
Krzysztof Szczotka - perkusja

Bilety:
50zł - bilet wstępu 

Źródło: organizator wydarzenia 

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.