EnglishEnglish
 
Wiosna Reggae w Starym Klasztorze: EastWest Rockers

Wiosna Reggae w Starym Klasztorze: EastWest Rockers

sob., 18 marca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Eastwest Rockers zagrają na Wiośnie Reggae!

Podobnie jak w ubiegłych latach wiosnę będziemy witać w rytmach reggae. 18 marca w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze dla miłośników gorących jamajskich klimatów zagrają powracający na scenę po kilku latach przerwy Eastwest Rockers!

Eastwest Rockers to ekipa od 10 lat działająca na polskiej scenie.

Po 4 latach przerwy w działalności, w sierpniu tego roku ogłosili swój powrót niezapowiedzianym koncertem na festiwalu w Ostródzie i potwierdzając swój występ na największym halowym festiwalu w Europie - One Love Sound Fest.

Eastwest Rockers zaczynali od lokalnych imprez reggae w Opolu, ale fama o jakości granych przez nich imprez szybko rozniosła się po Polsce i już przed wydaniem debiutanckiej płyty skład grał koncertował w całym kraju. Świeże brzmienia modern roots i dancehall plus oryginalna nawijka łącząca jamajski i polski slang, okazały się trafiać w swój czas i Eastwest Rockers szybko zbudowało mocną pozycje na scenie, trafiając nie tylko do fanów reggae, ale też wychodząc poza swoją nisze.

W przeciągu 7 lat działalości wydali 3 świetnie przyjęte płyty - 'Ciężkie Czasy', 'Jedyna Bron' oraz 'Eastwest.FM' z których każda uważana jest za przełomową dla gatunku. Ich cechą wspólną jest niezwykle wysoki poziom produkcji, w którą zawsze zaangażowany jest dream-team producentów w z Europy i świata, od Jamajki, przez Francję i UK po Nową Zelandię.

Kilka miesięcy po wydaniu ostatniej płyty, zespół ku zdziwieniu i rozpaczy fanów ogłosił zawieszenie działalności, a wszyscy członkowie składu skupili się na solowych projektach. W sierpniu 2016 ogłosili swój powrót na klubowe i festiwalowe sceny, oraz prace nad nową płytą, która ma ukazać się w pierwszej połowie 2017.

Eastwest Rockers zbudowali swoją reputację na występach na żywo - od początku wspólnego grania znani są ze swoich przygotowanych, pełnych energii koncertów. Pojawili się na praktycznie wszystkich liczących się festiwalach w Polsce [Haineken Open'er, Coke Live, Ostróda Reggae Festival, Bielawa Reggae Dub, Reggaeland, Boogie Brain etc.] i regularnie zapraszani są za granicę na prestiżowe imprezy takie jak Hip Hop Kemp, RealBeat, czy Uprising.

Bilety
Sprzedaż zakończona.