EnglishEnglish
 
Włodek Pawlik Trio - Anhelli

Włodek Pawlik Trio - "Anhelli"

sob., 24 stycznia 2015, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż wstrzymana
Opis

Włodek Pawlik Trio - Anhelli

Kompozycje inspirowane poematem 'Anhelli' Juliusza Słowackiego.

Włodek Pawlik - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja

Anhelli  to tytuł poematu Juliusza Słowackiego, usuniętego przez cenzurę czasów PRL z polskich bibliotek, opowiadającego o mrocznych losach syberyjskich zesłańców po Powstaniu Listopadowym. Utwór jest także jednym z ulubionych dzieł poetyckich laureata nagrody GRAMMY Włodka Pawlika i inspiracją cyklu kompozycji, wykonywanych przez Włodek Pawlik Trio pod tym samym tytułem.

Jak wspomina kompozytor we wstępie do wielokrotnie nagradzanej płyty CD: "...zetknięcie z Arcydziełem staje się rozkoszą obcowania ze światem bytów tajemniczych i potężnych (...) mają one jednak tę właściwość, że wyzwalają od doraźnych problemów, sporów, mniej lub bardziej oczywistych pytań i odpowiedzi...".  Wykonanie koncertowe przenosi na scenę tę intensywną emocjonalnie atmosferę poematu Słowackiego, wzbogaconą subtelną jazzową muzyką, balansującą niekiedy na pograniczu impresjonizmu, aby innym razem zaskoczyć nowoczesnym rytmem i pulsującą energią. Całość przyciąga uwagę słuchaczy wielością barw i doskonałym wykonaniem, sięgając do najlepszych wzorców stylu jazzu współczesnego oraz do najbardziej osobistych inspiracji lidera.

Obok kompozytora, występują znakomici instrumentaliści - Paweł Pańta na kontrabasie oraz Cezary Konrad na perkusji - współtwórcy wielu płyt W.Pawlika i również laureaci GRAMMY - od lat w czołówce instrumentalistów i od lat w znakomitej formie. Projekt Anhelli jest stałą pozycją repertuaru Włodek Pawlik Trio, został już gorąco przyjęty przez publiczność wielu festiwali i sal koncertowych w kraju i za granicą, a w 2006 roku otrzymał nagrodę TVP Kultura w kategorii Jazz-Rock. Popularność płyty potwierdziło także tegoroczne, odświeżone wydanie płyty CD, które dostępne jest w ramach specjalnie przygotowanego, zbiorczego albumu Włodek Pawlik Golden Collection.

Włodek Pawlik – wybitny pianista i kompozytor; w jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych.

26 stycznia 2014r. został uhonorowany Nagrodą GRAMMY za „Randy Brecker plays Wlodek's Pawlik "NIGHT IN CALISIA” - najlepszy album dużego zespołu jazzowego. To pierwsza w historii nagroda GRAMMY dla polskiego jazzu.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż wstrzymana.