EnglishEnglish
 
Wojciech Waglewski i Bartosz Łęczycki - Koncert - nowa data!

Wojciech Waglewski & Bartosz Łęczycki - Koncert - nowa data!

sob., 11 grudnia 2010, 18:00

Filharmonia Dolnośląska
ul. Piłsudskiego 60
58-500, Jelenia Góra
sprzedaż zakończona
Opis

Twórca "Męskiego Grania" - Wojciech Waglewski w duecie z Bartoszem Łęczyckim zagoszczą na scenie Filharmonii Dolnośląskiej 11 grudnia o godz.18.00.

Bilety z przeniesionego koncertu, który miał się odbyć 22 października w restauracji Orient Express zachowują ważność lub można je wymienić na karnet, który uprawnia do wejścia na koncert BASTKA RIEDLA z zespołem CREE ( cena karnetu to 65 zł na oba koncerty w tym lampka wina lub piwo gratis w przerwie pomiędzy koncertami - bilety na koncert Bastka Riedla z zespołem Cree oraz karnety dostępne od 15 listopada ).

Cena biletu - 45 zł

Cena karnetu na koncerty WAGLEWSKI & ŁĘCZYCKI ( godz. 18.00 ) oraz BASTEK RIEDEL z zespołem CREE ( godz. 20.00 ) - lampka wina lub piwo, w przerwie pomiędzy koncertami GRATIS - 65 zł - karnety dostępne od 15 listopada.

Bartosz Łęczycki – uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009 (wg czytelników kwartalnika Twój Blues). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy: „Koledzy” (2007) oraz „Męska Muzyka” (2008).

Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grac w każdej tonacji na 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Ostatnio nagrywał muzykę do filmów (np. „Operacja Dunaj” 2009).
Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).
Nagrywał płyty m.in. z Maćkiem Maleńczukiem, Patrycją Kosiarkiewicz, Wojtkiem Waglewskim, Indios Bravos, Fiszem i Emade.
Udziela się również w projektach:
Waglewski & Łęczycki, Akademia Bluesa, Jogi & Boruta, All Inclusive.

Wojciech Waglewski - „artystyczny wędrowiec”, który nie zatrzymuje się na długo przy swoich projektach poszukując wciąż nowych form. Uczestniczył w nagraniu ponad 30 płyt. Na swojej drodze spotkał się już ze Zbigniewem Hołdysem, Michałem Urbaniakiem,  Andrzejem Łowickim, Wojciechem Morawskim, Tomaszem Stańko, Lechem Janerką, Maciejem Maleńczukiem i wieloma innymi wykonawcami. Od 25 lat jest  liderem wciąż ewoluującego zespołu VOO VOO.

Ostatnim przedsięwzięciem Wojciecha Waglewskiego jest Męskie Granie. Projekt, który przyciągnął w swoje szeregi takich artystów jak Pogodno,Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, Nergala, Abradab, Macieja Maleńczuka i innych…zyskał ogromną popularność. Jakby można było wyrazić specyfikę projektu w jednym zdaniu to najtrafniejsze wydają się słowa wypowiedziane przez samego twórcę…Wojtka Waglewskiego :

„Muzyka w dużej mierze powstaje po to, aby przypodobać się kobiecie”.


źródło: materiały promocyjne organizatoraBilety
Sprzedaż zakończona.