EnglishEnglish
 
Wojtek Kiełbasa - Tribute to John Mayer

Wojtek Kiełbasa - Tribute to John Mayer

niedz., 4 czerwca 2017, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert nie jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Johna Mayera, który poprowadzi młody wrocławski muzyk jak mówi sam o sobie "...Mam na imię Wojciech Kiełbasa. Od ośmiu lat gram na gitarze, od trzech jestem ulicznym artystą. Mam za sobą około 300 koncertów w różnej postaci i krótki epizod w programie Voice of Poland. Uwielbiam podróże z gitarą i granie dla ludzi na ulicy. Bardzo cenię sobie zawarte znajomości i sam klimat, który towarzyszy graniu muzyki na żywo..."

Wojtkowi podczas koncertu towarzyszyć będą:

Bartek Niebielecki - perkusja
Bartek Miarka - gitara
Andrzej Stagraczyński - bas
Piotr Świętoniowski - instrumenty klawiszowe.

John Mayer urodził się w 16 października1977 w Bridgeport jako syn Margaret i Richarda Mayera. Ma dwóch braci - starszego Carla i młodszego Bena. Wychował się i uczęszczał do szkoły w Fairfield w Connecticut. Jego ojciec jest Żydem; John stwierdził, że czuje się "pół-Żydem".

Gdy usłyszał solówkę gitarową Marty McFly'a z filmu Powrót do przyszłości, zaczął interesować się tym instrumentem. Gdy miał 13 lat ojciec wypożyczył dla niego gitarę. Sąsiad dał mu kasetę z nagraniami Steviego Ray Vaughana, co wzbudziło w Mayerze miłość do bluesa. Zaczął pobierać lekcje gry od właściciela lokalnego sklepu z gitarami, Ala Ferrante. Mayer wyznał, iż tak się wtedy wciągnął w grę na tym instrumencie, że jego rodzice dwukrotnie zabrali go do psychiatry, który jednak nie stwierdził abnormalności w rozwoju Mayera. Po dwóch latach nauki zaczął grać w barach i innych miejscach. Występował sam lub jako członek zespołu Villanova Junction (nazwanym tak po piosence Jimi'ego Hendrixa) z Timem Procacinnim, Joe Beleznay'em oraz Richem Wolfem. Mayer zastanawiał się nad opuszczeniem studiów na rzecz muzyki, jednak jego rodzice nie pozwolili mu na taką drogę życiową.

W wieku lat 17 Mayer spędził kilka dni w szpitalu ze względu na arytmię serca. Mayer wyznał, że po tym przeżyciu zaczął pisać teksty piosenek. Zaczął też miewać ataki paniki. Bał się, że skończy w szpitalu psychiatrycznym. Aby kontrolować wspomniane ataki, Mayer cały czas bierze Xanax.

Po ukończeniu szkoły ponad rok pracował na stacji benzynowej i za oszczędzone pieniądze kupił pierwszą gitarę, oryginalną Stevie Ray Vaughan Fender Stratocaster, na której gra do dziś.

Bilety
Sprzedaż zakończona.