EnglishEnglish
 
Wojtek Mazolewski Quintet Komeda w Vertigo

Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" w Vertigo

śr., 28 listopada 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert jest gwarancją miejsca siedzącego. Rezerwacja miejsc jest możliwa tylko dla posiadaczy biletu VIP pod adresem: rezerwacje@vertigojazz.pl

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Po zakończeniu sprzedaży online bilety na wydarzenie będą dostępne również przed wejściem do klubu w dniu wydarzenia.
Opis

Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy. Mazolewski i muzycy jego kwintetu Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką tego wyjątkowego artysty. Jednak impulsem do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Tej jesieni zespół zaprezentuje pełny koncertowy program z muzyką tego artysty. Jak zawsze po zespole Wojtka Mazolewskiego możemy spodziewać się nieoczywistych aranżacji, prezentujących świeże współczesne spojrzenie na dorobek Krzysztofa Komedy.

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. 

Ostatni studyjny album zespołu pt .„POLKA"uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach.

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.”

W ostatnich dniach nakładem brytyjskiej wytworni Whirlwind Recordings ukazała się światowa edycja album „Polka ” kwintetu Wojtka Mazolewskiego. 

Najnowsze wydawnictwo gdańskiego artysty zostało entuzjastycznie przyjęta przez zagraniczne media.

Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „DownBeat” przyznał albumowi „Polka - Worldwide Deluxe Edition” maksymalną ocenę pięciu gwiazdek a angielski portal „Kind of Jazz” uznał go za jednego z kandydatów do tytułu "Płyty Roku". Amerykański portal Stereogum wybrał "Polkę" obok albumu m.in Weyna Shortera do grona najlepszych płyt sierpnia.To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór „Theme de YoYo” z singla „London” (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

Wojtek Mazolewski Quintet - https://www.youtube.com/user/WojtekMazolewski
Pink Freud - https://www.youtube.com/user/Pinkfreudmusic

 


Ceny biletów

89 zł - I pula
109 zł - II pula
139 zł - bilety VIP

*Posiadacze biletów biletów VIP mają możliwość rezerwacji konkretnych stolików pod adresem rezerwacje@vertigojazz.pl

Bilety
Sprzedaż zakończona.