EnglishEnglish
 
Wojtek Pilichowski Intro

Wojtek Pilichowski "Intro"

czw., 20 marca 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wojtek Pilichowski wystąpi w Łykendzie!

Wojtek Pilichowski, najbardziej rozpoznawalny polski basista zagra 20 marca w klubie muzycznym Łykend z nowym projektem, w którym wokalistką jest, znana z programu „The Voice of Poland”,  Kasia Stanek.

Nowy projekt Wojtka Pilichowskiego "INTRO”  jest pewnego rodzaju eksperymentem medialnym. Wydawnictwo dostępne będzie w całości w internecie, nabierając ostatecznego kształtu  w trakcie trasy koncertowej. Po zakończeniu trasy opublikowane zostanie w ostatecznej wersji

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD.

Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów.

Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce.

Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles.

W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown.

Aktualne składy w których pracuje Wojtek Pilichowski: Pilichowski Band, Borysewicz – Kukiz,  Jan Bo oraz ostatnio reaktywowana grupa Woobie-Doobie.

W marcu 2010 roku ukazała się studyjna płyta Wojtka pod tytułem :"Fair of Noise". Jest to jego dziewiąty, solowy album. Ukazaniu się płyty towarzyszyła trasa koncertowa obejmująca ok. 50 koncertów w całym kraju.

W marcu 2011 roku odbyła się premiera koncertowej płyty Wojtka – jest to rejestracja koncertu, który odbył się w studio im. Agnieszki Osieckiej Programu Trzeciego Polskiego Radia. Do dnia dzisiejszego ukazały się jeszcze: “Koncert na Zamku Kliczków” – zapis koncertu wydany na DVD i audio.

Aktualnie Wojtek pracuje nad nową płytą studyjną której premiera przewidziana jest na luty 2014r.

Skład zespołu:

1. Wojtek Pilichowski - git. basowa
2. Tomasz Świerk - instr. klawiszowe
3. Artur Twarowski - gitra
4. Tomasz Mądzielewski - perkusja
5. Kasia Stanek - wokal.

Bilety:
30 zł – przedsprzedaż oraz w dniu koncertu

Źródło: organizator wydarzenia
Bilety
Sprzedaż zakończona.