EnglishEnglish
 
Wojtek Pilichowski

Wojtek Pilichowski

czw., 20 listopada 2014, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wojtek Pilichowski zagra w Starym Klasztorze!

Wojtek Pilichowski, najbardziej rozpoznawalny polski basista wstąpi 20 listopada w klubie muzycznym Stary Klasztor z nowym projektem, w którym wokalistką jest, znana z programu „The Voice of Poland”,  Kasia Stanek.

Nowy projekt Wojtka Pilichowskiego "INTRO”  jest pewnego rodzaju eksperymentem medialnym. Ta płyta zawiera muzykę absolutnie rewolucyjną. Nikomu jeszcze nie udało się połączyć w taki sposób jazzu z brzmieniami gatunku elektro. 

Wirtuozeria instrumentalistów przeplata się z autentycznymi w swoim przekazie głosami wokalistów oraz brzmieniami nie tylko z krainy elektro. Wyjątkowe aranżacje utworów na instrumenty elektryczne, akustyczne i wirtualne, zostały stworzone przez Wojtka Pilichowskiego i Tomka Świerka. Całość produkcji dopełnia fenomenalne brzmienie wykreowane przez Tima McDowel'a w jego Chartside Studio w Nowym Jorku. 

Wojtek Pilichowski stanowi klasę samą w sobie, a jego najnowszy album jest wskazaniem nowego kierunku w muzyce fusion. 

Wojtek Pilichowski pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 100.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionow nośników i kilka tysięcy koncertów.

Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Skład zespołu:

Wojtek Pilichowski - git. basowa
Tomasz Świerk - instr. klawiszowe
Artur Twarowski - gitra
Tomasz Mądzielewski - perkusja
Kasia Stanek - wokal

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.