EnglishEnglish
 
Woobie Doobie

Woobie Doobie

niedz., 29 maja 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Supergrupa Woobie Doobie istnieje od 1992 r. i większą część jej historii wypełniają nagrania i koncerty w składzie: Wojtek Olszak (instrumenty klawiszowe), Michał Dąbrowka (perkusja), Mariusz "Fazi" Mielczarek (saksofon), Michał Grymuza (gitara) i Wojtek Pilichowski (gitara basowa). 

Pierwsza płyta zespołu – "The Album" – ukazała się w marcu 1995. W tym samym czasie zespół wziął udział w nagraniu legendarnego debiutu Edyty Górniak – płyty „Dotyk”, którego producentem był Wojtek Olszak. 

W 2001 r. ukazał się drugi album zespołu, zatytułowany „Bootla”. Krążek został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowa Płyta Roku.

W latach 2002-2012 członkowie grupy skupili się na studyjnej i koncertowej pracy z wieloma artystami, nagrywając kolejnych kilkadziesiąt płyt − jako muzycy sesyjni, producenci muzyczni czy kompozytorzy. Wojtek Pilichowski i Marcin Nowakowski nagrali także kolejne swoje autorskie płyty. Na początku 2012 roku zespół zebrał się w swoim pierwotnym składzie i rozpoczął pracę nad trzecim albumem. „Dawne tańce i melodie” ukazał się w 2014 r. i spotkał z entuzjastycznym przyjęciem fanów i recenzentów: „Jest radość! Tak się powinno grać takie rzeczy! Ta płyta jest niczym podręcznik dla próbujących elektrycznego jazzu spod znaku Steps Ahead czy Spyro Gyra; musi być drive, siła, moc, radocha, energia – i to wszystko czuć od początku do końca płyty. Kawałki wykonane są wręcz brawurowo, niemal namacalnie czuć w tej muzyce wielkie talenty jej autorów, ale tak chyba musiało być, skoro po latach spotkało się w studiu pięciu piekielnie uzdolnionych facetów.” (Magazyn „TopGuitar”).

Bilety
Sprzedaż zakończona.