EnglishEnglish
 
Wrockfest: Ania Rusowicz

Wrockfest: Ania Rusowicz

sob., 14 stycznia 2012, 19:00

Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56
53-504, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Ania Rusowicz w koncercie  „Mój Big –Bit. Pół wieku później”

Mówią o niej objawienie tegorocznego Festiwalu w Opolu. Ania Rusowicz. Córka Ady Rusowicz, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Swoim występem na opolskiej scenie przypomniała dorobek zmarłej 20 lat temu Ady Rusowicz. Kilka tygodni później wystąpiła gościnnie na Przystanku Woodstock również zachwycając swoim głosem. Od początku 2011 roku pracowała  nad solowym albumem „Mój Big Bit”, który 21 października 2011 roku ukazał się nakładem Universal Music Polska. Płyta składa się z dwunastu piosenek. Sześć z nich pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko-Czarni na przełomie lat 60 i 70’.  Pozostałe sześć kompozycji jest autorstwa Ani. To hołd artystki złożony matce. Jak pokazała w Opolu posiada najbardziej bigbitowe korzenie w kraju.

Wytrawny odbiorca od razu odkryje, że Ania nie szuka komercji. Jest obecnie jedyną polską wokalistką, śpiewającą prawdziwy big-bit. Nawiązuje do lat 60 - 70 czyli okresu, w którym kreowała się muzyka stricte rozrywkowa. Jej geniusz przejawia się w  numerach skomponowanych specjalnie na płytę, w nowych aranżacjach, a także w młodych umysłach ludzi, tworzących płytę z muzyką, której słuchali ich rodzice na wakacjach pod gruszą. W nagraniach płyty wzięli udział: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski, niezwykle utalentowani i kreatywni muzycy. "Mój Big Bit" to idealny środek teleportujący w czasie- dla młodych do krainy dzieciństwa, dla starszej publiczności do pierwszych muzycznych sentymentów.  

Koncert  „Mój Big –Bit. Pół wieku później”

 Podobnie jak na płycie połowę repertuaru koncertowego stanową niezapomniane przeboje Ady Rusowicz i zespołu Niebiesko-Czarni w nowych aranżacjach m.in.: Za daleko mieszkasz miły, Musisz się zakochać, Nie pukaj do moich drzwi, Duży błąd. Druga część składa się z kompozycji przedstawicielki nowej fali Ani Rusowicz. Jak słusznie zauważył Artur Orzech „Kompozycje Ani Rusowicz nie odbiegają stylistycznie od tych tworzonych przez Czesława Niemena i Janusza Popławskiego”. 

 Jako rekomendację występu Ani Rusowicz prezentujemy fragment Festiwalu w Opolu 2011 r. z jej udziałem:  http://www.youtube.com/watch?v=WC8zzDekPN4

Płytę Mój Big Bit promuje teledysk „Ślepa Miłość”
http://www.onet.tv/ania-rusowicz-slepa-milosc,10553157,6,klip.html

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.