EnglishEnglish
 
Wrockfest: Buldog

Wrockfest: Buldog

pt., 22 lutego 2013, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Buldog zagra w Łykendzie!


Po licznych prośbach fanów z przyjemnością informujemy o wrocławskim koncercie zespołu Buldog. Długo oczekiwany koncert odbędzie się 22 lutego w klubie muzycznym Łykend.

Zespół Buldog stworzyły w 2004 roku osoby bezpośrednio związane z Kultem, do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą menedżer Kultu Piotr Wieteska, Syn Stanisława - dawny klawiszowiec Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z Kultu, a za perkusją zasiadł muzyk, który pracował w "Kult - Ochronie" Adam Swędera (niegdyś perkusista Róż Europy). A także sekcja dęta Kultu - Zdunek, Glazik i Ważny". W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George, a w 2008 Ala Gadomska na waltorni. W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat).

W 2006 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "Płyta" Pod koniec kwietnia 2010 roku ukazała się druga płyta zatytułowana "Chrystus Miasta".

Trzecia płyta zespołu pt.  „Laudatores Temporis Acti” ukazała się jesienią 2011. Podobnie jak na poprzednich albumach większość tekstów do piosenek to wiersze. Zespół muzycznie zinterpretował teksty takich autorów jak: Julian Tuwim, Agnieszka Osiecka, Adam Asnyk, Tadeusz Gajcy, Josif Brodski czy Rafał Wojaczek. W wykonaniu BULDOGA nie jest to jednak 'poezja śpiewana' a czysty, rasowy rockowy manifest!

Bilety:
30 zł – przedsprzedaż
35 zł - w dniu koncertu

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.