EnglishEnglish
 
Wrockfest: Luxtorpeda

Wrockfest: Luxtorpeda

śr., 8 lutego 2012, 20:00

Klub Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

LUXTORPEDA – polski zespół rockowy, powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. 

Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią a obecnie z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album formacji zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują dwa teledyski zrealizowane do utworów “Niezalogowany” i “Autystyczny”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock, a utwór “Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu.

Na marzec 2012 roku zapowiadana jest kolejna płyta zespołu, z której kompozycje usłyszymy na wrocławskim koncercie.

Skład  zespołu:

Robert “Litza” Friedrich – głos, gitara
Przemysław “Hans” Frencel – głos
Robert “Drężmak” Drężek – gitara, głos
Krzysztof “Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Tomasz “Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:
29 zł – pierwsze 300 szt.
35 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu 

Bilety
Sprzedaż zakończona.