EnglishEnglish
 
wROCKfest.pl prezentuje: CROWBAR

wROCKfest.pl prezentuje: CROWBAR

śr., 18 kwietnia 2018, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Crowbar zagra we Wrocławiu!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na jedyny w Polsce koncert  legendy sludge metalu!

Zespół CROWBAR wystąpi 18 kwietnia w klubie Stara Piwnica z koncertem promującym najnowsze wydawnictwo "The Serpent Only Lies".

Crowbar to amerykański zespół grający mieszankę doom metalu i hardcore punka. Zostali uznani za jednego z największych prekursorów sludge metalu. Zespół pojawił się w 1990 roku w Nowym Orleanie. W roku 2003 został  reaktywowany przez założyciela Kirka Windsteina. 

Najnowszy album Crowbar  "The Serpent Only Lies" jest zarówno potwierdzeniem siły zespołu, jak i ukłonem w stronę ich dziedzictwa. "Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego Crowbara" - mówi wokalista, gitarzysta Kirk Windstein - "Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo", dodaje Windstein. 

Trasa koncertowa "The Serpent Only Lies" to również powrót basisty Tbara Todda "Sexy T" Strange, który opuścił zespół w 1999 roku. Teraz dołącza on do Windsteina, perkusisty Tommy'ego Buckleya i gitarzysty Matta Brunsona w tworzeniu przyszłości Crowbar. 

"Todd pomógł założyć zespół, więc powrót do niego jest dla mnie ważny i, jak sądzę, dla fanów" - mówi Windstein. "To wspaniałe uczucie być na scenie obok niego.

Bilety

70 zł - przedsprzedaż
80 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.