EnglishEnglish
 
wROCKfest.pl prezentuje: UK SUBS, Ga-Ga Zielone Żabki, TZN Xenna

wROCKfest.pl prezentuje: UK SUBS, Ga-Ga Zielone Żabki, TZN Xenna

sob., 26 stycznia 2019, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

U.K.SUBS zagrają w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza do Wrocławia na koncert brytyjskiej legendy punk rocka!

Zespół U.K.SUBS wystąpi 26 stycznia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, a towarzyszyć im będą rodzime legendy punk rocka – GA-GA ZIELONE ŻABKI oraz TZN XENNA.

U.K. Subs to angielska grupa punkrockowa, wpisująca się w historię punka od jego początków do czasów obecnych.

Założona w 1976 przez Charliego Harpera, wokalistę związanego poprzednio ze sceną rhythm and blues. Początkowa nazwa brzmiała The Subversives, wkrótce została skrócona do The Subs, a potem zmieniona na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o nazwie The Subs. 

Ich twórczość muzyczna charakteryzowało połączenie punka, rock and rolla z pub rockiem.  W 1979 GEM Records wydała ich pierwszy album Another Kind of Blues. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album Crash Course (1980) i single Stranglehold czy Tomorrow's Girls. Zespół poprzedzał występy The Police podczas trasy po USA. Po przeminięciu początkowej mody na punk, zespół nie przerwał działalności i nie zmienił stylu (choć pojawiły się widoczne wpływy hard rocka i heavy metalu – wydawał kolejne płyty i intensywnie koncertował w ojczyźnie, USA i całej Europie.

Piosenka UK Subs "Down on the Farm" została nagrana przez zespół Guns N' Roses i wydana na płycie "The Spaghetti Incident? "

U.K.SUBS byli pierwszą punkową grupą, która odwiedziła nasz kraj. W 1983 r. zagrali trasę koncertową  wspólnie z zespołem Republika. U.K. Subs na swoim koncie mają 26 albumów. Ich utwory grali m.in: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns'N'Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre. 

W 2016 roku ukazał się ostatni album U.K.SUBS „Ziezo”. Tytuł pochodzi z języka niderlandzkiego i oznacza skończoną dobrze wykonaną pracę. Charliemu i jego kolegom z zespołu udało się dokonać tego czego nie zrobił wcześniej żaden inny zespół. Wydać albumy w kolejności alfabetycznej od A do Z.

Aktualny skład zespołu przedstawia się następująco: Charlie Harper – wokal, 
Alvin Gibbs- bass, Stephen Straughan – gitara oraz Jamie Olivier – perkusja.

Bilety
Sprzedaż zakończona.