EnglishEnglish
 
wROCKfest.pl prezentuje: Voivod, Earthship

wROCKfest.pl prezentuje: Voivod, Earthship

wt., 10 października 2017, 20:00

Stara Piwnica
ul. Krupnicza 15
53-004, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Voivod zagra w październiku we Wrocławiu!

Kanadyjski Voivod ogłosił daty trasy koncertowej "Post Society Tour Europe 2017".  W jej ramach zespół zagra 10 października w klubie Stara Piwnica we Wrocławiu.  W roli supportu wystąpi niemiecka grupa Earthship.

Voivod promuje obecnie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę "Post Society". Premiera materiału odbyła się 26 lutego 2016 roku w barwach Century Media Records. Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje oraz cover "Silver Machine" Hawkwind. Dwa utwory ukazały się wcześniej na winylowym splicie, który Voivod wypuścił z At the Gates i Napalm Death. Jest to pierwsze dokonanie Voivod, na którym ścieżki basowe nagrał Dominique Laroche. Zastąpił on w 2014 roku Jean-Yves Theriaulta. 

Voivod powstał w Quebecu w 1982 roku. Swój największy sukces komercyjny muzycy odnieśli w 1989 roku za sprawą longplay'a "Nothingface". 

W roku 2005 zmarł gitarzysta Denis D'Amour, znany również jako Piggy. Po jego śmierci ukazały się jeszcze dwa albumy, zawierające jego ścieżki gitarowe: "Katorz" i "Infini". W roku 2008 muzycy Voivod zaangażowali nowego gitarzystę w osobie Dana Mongraina. 

Niemiecka formacja Earthship, grająca mieszankę doom i sludge metalu, przyjedzie do Polski z albumem "Hollowed". Premiera płyty odbyła się 24 czerwca 2016 roku pod egidą Napalm Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Hidden Planet Studio" w Berlinie. 

Bilety:
65zł - do 15.09.2017
70zł - przedsprzedaż
80zł - w dniu koncertu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.