EnglishEnglish
 
Wrocław Tango Weekend - afterparty: Nelson Pino

Wrocław Tango Weekend - afterparty: Nelson Pino

pon., 13 października 2014, 19:00

sprzedaż zakończona
Opis

NELSON PINO – Embajador del Tango z Urugwaju zaśpiewa we Wrocławiu!

Nelson Pino, znakomity urugwajski artysta, nazwany „ Ambasadorem Tanga”,  przyjedzie do Wrocławia na zaproszenia Ethno Jazz Festivalu, aby 13 października zaśpiewać w klubie Stary Klasztor najpiękniejsze tanga pochodzące z Argentyny i Urugwaju. Jak doskonale wiedza miłośnicy tanga, Montevideo w Urugwaju  jest, obok Buenos Aires, drugą światową stolicą tanga. 

Nelson Pino od 30 lat z powodzeniem propaguje tango podczas  koncertów na całym świecie. Wrocławski koncert odbywa się na zakończenia Wrocław Tango Weekend i został objęty partonatem Ambasady Urugwaju w Polsce. Po koncecie, zarówno czynnych jak i biernych miłośników tanga, zapraszamy na Milongę w Starym Klasztorze.

Nelson Pino zaczął swoją karierę będąc dzieckiem, w roku 1981 związał się z tango, gdzie rozwijał swoją pełną sukcesów karierę przez 30 lat. Zadebiutował w roku 1981 razem z orkiestrą Waltera Mendeza, występując w różnych salach Urugwaju i Argentyny, a później już jako solista w orkiestrze znanego mistrza Donata Racciatti. Występował również z innymi sławnymi orkiestrami, takimi jak Juan Carlos Croccia i Antonio Cervino. Związany był z ,, młodym tangiem” (joventango), prestizową instytucja kulturalną Urugwaju  i uczestniczył w różnych festiwalach tango na całym świecie. 

W 2005 roku został zaproszony przez ambasadę Urugwaju w Waszyngtonie, aby dać serię koncertów  i powtarzając tę trasę w roku 2008 i 2010 r.  odwiedził  wiele znakomitych sal koncertych Ameryki. W roku 2009 został zaproszony przez Generalny  Sekretariat Iberoamerykański, kierowany przez Enrique Iglesiasa, aby zaprezentować się w takich miastach jak Madryt i Saragosa z okazji  deklaracji UNESCO: ,,Tango, spuścizna kulturowa ludzkości”.  Podczas koncertu Nelsonowi Pino akompaniować będzie znakomity urugwajski pianista i bandoneonista, Alvaro Hagopian z Orkiestry Filharmonii w Montevideo.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

30 zł - miejsca siedzące
20 zł - miejsca stojące

Bilety
Sprzedaż zakończona.