EnglishEnglish
 
Wrocławski Sound 2011

Wrocławski Sound 2011

2011-10-20 - 2011-10-23

Impart
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Wrocławska scena muzyczna – fenomen, o którym coraz głośniej w Europie, ma od 2009 roku swoje święto. Jest nim właśnie Wrocławski Sound. Zgodnie z ideami przeglądu – kreacją i propagowaniem nowatorskich dźwięków, publiczność Wrocławskiego Soundu co roku zostaje wciągana w rzeczywistość niszowej sztuki, tworzonej i specjalnie dedykowanej tym, którzy Wrocław kochają i identyfikują się z duchową esencją tego miasta.

Wrocławski Sound to muzyczna wizytówka Wrocławia, festiwal indywidualności i artystów związanych ze stolicą Dolnego Śląska, czerpiących inspirację z atmosfery wielokulturowego miasta. Podczas Wrocławskiego Soundu dominuje muzyka nu-jazz, alternatywa, elektronika, fussion – brzmienia, które uczyniły wrocławską scenę wyrazistą i niepowtarzalną. Obecny jest także blues, pop, rock, bowiem przegląd jednoczy całe środowisko muzyczne Wrocławia i prezentuje muzyczne odkrycia niezależnie od gatunku.

Na dwóch scenach Impartu występują zespoły operujące przeróżnymi stylistykami. Podczas przeglądów miewają miejsce premiery płytowe zespołów oraz składanek powstających specjalnie na tę okazję. Wrocławski Sound prezentuje i promuje wrocławskie środowisko muzyczne – pokazuje szerokie spektrum artystów lokalnych. Pełni również funkcję platformy spotkań i integracji dla artystów, a podczas samej imprezy rodzą się nowe pomysły na kolejne muzyczne projekty.

Od pierwszej edycji imprezy w 2009 roku koncerty odbywają się w Centrum Sztuki Impart, który jest także jej współorganizatorem. Za program i koordynację organizacji odpowiada z kolei agencja LionStage. W październiku 2011 roku odbędzie się trzecia edycja przeglądu Wrocławski Sound.

Program:

czwartek 20 października, start  - godz. 19.00
Konkurs „ Młody Wrocław”  -  wstęp wolny

DER SLAPSTICK
FUNK’N’TRONIC
GBTRIO
ROBOT HOUSE
THIS GREAT END

piątek 21 października, start – godz. 18.00

Gliniane Pieśni
Bartosz Porczyk
Legitymacje
Zgas
Las Rzeczy 
Sinusoidal

sobota 22 października, start – godz. 18.00

Alicja Janosz
Kormorany
Kariera
Liquid Love
Fat Burning Step
Matplaneta

niedziela 23 października, start – godz. 19.30
Gala Wrocławskiego Soundu

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety:

30zł - bilet jednodniowy na 21,22 października
15zł - Gala Wrocławskiego Soundu
50zł - Karnet dwudniowy (21-22 października)
65zł - Karnet trzydniowy(21-22-23 października)

Bilety
Sprzedaż zakończona.