EnglishEnglish
 
WrocLove Fest: Asaf Avidan

WrocLove Fest: Asaf Avidan

śr., 25 czerwca 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Asaf Avidan – charyzmatyczny wokalista z Izraela powraca do Wrocławia!

Zyskujący światową popularność izraelski muzyk Asaf Avidan, wystąpi 25. czerwca we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Jego występ będzie częścią WrocLove Fest 2014 obywającego się z okazji Święta Wrocławia.

Asaf Avidan stał się świetnie znany w Polsce i na świecie dzięki hitowi „One Day/Reckoning Song” .

Wrocławska publiczność miała okazję do podziwiania talentu artysty podczas ubiegłorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie jego entuzjastycznie przyjęty koncert okazał się jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

Asaf Avidan to izraelski wokalista i autor tekstów. Często porównywany do Janis Joplin i Roberta Planta. Jest również frontmanem folkowo rockowej grupy Asaf Avidan & the Mojos. 

Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce, gdzie Avidan spędził dzieciństwo. Na studia Asaf przeniósł się do rodzinnej Jerozolimy, gdzie podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film “Find Love Now”, którym wygrał Haifa Film Festival. 

Zamiast kariery reżysera wybrał jednak granie w zespole Asaf Avidan & the Mojos. Odniósł z kolegami komercyjny sukces w ojczyźnie i kilku krajach Europy Zachodniej, teraz zaś występuje głównie solo, akompaniując sobie na gitarze. Ma niezwykłą umiejętność pisania tekstów dotyczących doświadczeń typowych dla człowieka w jego wieku (zdrady, rozstania, powroty, egzystencjalny niepokój o los własny i całego świata), a do tego natura obdarowała go charakterystycznym, niemal kobiecym głosem, z którego robi fantastyczny użytek: jest w śpiewaniu Avidana histeria, jest smutek i jest nadzieja.    

Swoją pierwszą płytę na której znalazło się 6 utworów Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz z zespołem nagrał trzy albumy: "The Reckoning" w 2008, PoorBoy/Lucky Man w 2009 i "Through the Gale" w 2010. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie wraz z takimi gwiazdami jak: Robert Plant, Ben Harper czy Lou Reed. 

W 2013 roku ukazał się jego solowy album - "Different Pulses".
http://www.youtube.com/watch?v=gnhJ4Ceor_M

Bilety:
200 zł - I miejsca
160 zł - II miejsca
120 zł - III miejsca
90 zł - IV miejsca

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.