EnglishEnglish
 
WrocLove Fest: Bajofondo Tango Club

WrocLove Fest: Bajofondo Tango Club

niedz., 22 czerwca 2014, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Bajofondo Tango Club – legenda elektrotango z Argentyny zagra we Wrocławiu!


Z ich muzyką jest jak z futbolem. Gotan Project gra jak Europejczycy, a Bajofondo jak Latynosi! Dwukrotny zdobywca Oskara za muzykę, laureat nagrody Grammy, Gustavo Santaolalla ze światowej sławy zespołem Bajofondo, wystąpi we Wrocławiu 22 czerwca. 

Ich występ będzie częścią WrocLove Fest 2014 odbywającego się w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Zdobywcy nagrody Grammy, tworzący unikatową mieszankę tangą, milongi, folku, rocka, hip-hopu, elektroniki, jazzu i klasyki, a przede wszystkim muzyki z rejonu Rio de la Plata, gdzie stykają się wpływy argentyńskie i urugwajskie powracają z nową płytą. Liderem zespołu Bajofondo jest Gustavo Santaolalla,  dwukrotny laureat Oscara (2006 za „Tajemnica Brokeback Mountain” oraz 2007 za „Babel”). W dorobku ma również Złoty Glob za pochodzącą z „Tajemnicy Brokeback Mountains” piosenkę „A Love That Will Never Grow Old”, a także nagrody BAFTA za muzykę do filmu „Dzienniki motocyklowe” oraz „Babel”.

"Bajofondo" znaczy dosłownie podziemie. Tango było kiedyś "bajo fondo” tzn. w podziemiu, a dziś jest w dużej mierze na oficjalnych salonach. Grupa Bajofondo Tango Club wprowadziła go ponownie tam, gdzie od zawsze było jego właściwe miejsce - do podziemia klubów i sal tanecznych. Początki tego projektu sięgają roku 1997, kiedy to latynoski pionier rocka i poważany producent Santaolalla założył wytwórnię płyt SURCO. Gustavo Santaolalla i Juan Campodónico od kilku lat gromadzili najbardziej wizjonerskich i utalentowani muzyków z Argentyny i Urugwaju. Pierwsza płyta, zatytułowana po prostu "Bajofondo Tango Club", powstawała w studiach Buenos Aires, Montevideo, Los Angeles, Paryża i Nowego Jorku. Skala sukcesu albumu zaskoczyła wszystkich, także samych artystów. Bardzo wysoka sprzedaż (w wielu krajach album uzyskał status platynowej płyty zarezerwowany wyłącznie dla komercyjnych produkcji z gatunku pop i rock) oraz najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego spowodowały wykrystalizowanie się koncertowego składu grupy.

W roku 2004 wydany został drugi album „Bajofondo Tango Club: presents Supervielle“, w którym na pierwszym planie znajduje się pianista Luciano Supervielle. Podobnie jak pierwsza płyta drugi album zebrał bardzo dobre noty i pobił rekordy sprzedaży. Uzyskał nominację do MTV Video Musik Awards w kategorii Najlepszy Wykonawca Roku oraz do prestiżowego BBC 3 Music Awards .

Kolejny przebojowy album „Mar Dulce” z 2007 roku ugruntował pozycję Bajofondo, obok licznych  gości zaśpiewała na nim inna latynoska gwiazda - Nelly Furtado. Na najnowszej płycie pt. "Presente" usłyszymy rozbudowane brzmienie Bajofondo. Jedenastoosobowa grupa skrzypków, czterech altowiolistów, trzy wiolonczele i trzy kontrabasy wzbogacają dźwięk formacji. - Pracowaliśmy nad partiami orkiestrowymi - wyjaśnia Santaolalla - Zrobiliśmy coś w stylu "Mar Dulce", ale "Presente" jest znacznie większym projektem. Drżymy przed poznaniem rezultatów - dodaje artysta. 

Jak będzie przekonamy się na żywo już 22 czerwca we Wrocławiu w nowym miejscu koncertowym - Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1 we Wrocławiu.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

miejsca stojące:
55 zł - przedsprzedaż
70 zł - w dniu koncertu

miejsca siedzące:
70 zł - przedsprzedaż
90 zł - w dniu koncertu

Bilety
Sprzedaż zakończona.