EnglishEnglish
 
WrocLove Fest: Salif Keita - The Acoustic Tour

WrocLove Fest: Salif Keita - The Acoustic Tour

śr., 17 czerwca 2015, 20:30

sprzedaż zakończona
Opis

SALIF KEITA -  złoty głos Afryki we Wrocławiu!

Salif Keita, gwiazda afro-pop światowego formatu otworzy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się w ramach obchodów Święta Wrocławia.

Światowa gwiazda world music wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, 17 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem, dobrze znanej miłośników etnicznych klimatów. Jego muzyczne inspiracje sięgają rocka, bluesa, jazzu, funky, tradycyjnej muzyki zachodnioafrykańskiej, a wszystko to wyrażone poprzez niezwykle umiejętne połączenie tradycyjnego instrumentarium ze współczesny elektronicznym brzmieniem. Koncerty Salifa Keity to prawdziwa feeria cudownych dźwięków, energetyzujących tanecznych rytmów i barw prosto z samego serca afrykańskiego kontynentu. Jego biografia jest równie fascynująca i niesamowita jak muzyka, którą tworzy.

Salif Keita przeszedł długą drogę aby spełnić swoje marzenia o byciu muzykiem. Jako albinos wywodzący się z zachodnio-afrykańskiej kultury Mandinka, borykał się z nieustającym potępieniem i wykluczeniem. W 1967 porzucił dotychczasowe życie aby zająć się karierą muzyka. Po kilku latach grywania w klubach dołączył  do Les Ambassadeurs, jednego z najważniejszych zespołów zachodniej Afryki.

Salif Keita przez wiele lat był jednym z czołowych reprezentantów 'Golden voice of Africa', jednocześnie stał się muzyczną  inspiracją dla kolejnych afrykańskich pokoleń. Przez całe swoje muzyczne życie stara się przekazać pokój światu. Salif swój charakterystyczny głos łączy z elementami rocka, funku i jazzu, a także z tradycyjnymi dźwiękami płynącymi z dzikich zakątków zachodniej częśc Afryki.

The Acoustic Tour jest odzwierciedleniem całej kariery muzycznej Salifa Keita. Jest zbiorem klasyki z jego imponującego repertuaru. Po kilku latach spędzonych na odkrywaniu nowych stylów muzycznych i mieszania jego muzyki z elektroniką, wraca dzisiaj do bardziej intymnej i akustycznej formuły. Powracając do korzeni oferuje rewelacyjną retrospektywę w całej jego karierze.

W towarzystwie czterech muzyków (gitara, kora, n'goni i instrumenty perkusyjne) Salif Keita prezentuje intymne wydarzenie i wciąga widza do samego serca nowoczesnej duszy Mandinka.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.