EnglishEnglish
 
WrocLove Fest: Wadokyo - japońskie bębny taiko

WrocLove Fest: Wadokyo - japońskie bębny taiko

czw., 26 czerwca 2014, 21:00

sprzedaż zakończona
Opis

Wadokyo – japońskie bębny taiko na WrocLove Fest!

Egzotyczny i spektakularny pokaz gry na tradycyjnych japońskich bębnach taiko zakończy tegoroczny WrocLove Fest odbywający się z okazji Święta Wrocławia.

Występ grupy Wadokyo odbędzie się 26 czerwca w nastrojowej i tajemniczej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul.Purkyniego 1, gdzie coraz częściej mają miejsce koncerty światowej sławy wykonawców.

Wadokyo to międzynarodowa grupa, założona w 2000 r. w Dusseldorfie. Tworzą ją artyści, grający na tradycyjnych japońskich bębnach taiko. Sztukę tę zgłębiali podczas swoich licznych podróży do Japonii. Są jedną z niewielu grup tego rodzaju w Europie. Zachwycają precyzją i ekspresją gry oraz dynamiką ruchu scenicznego. Ich koncerty to niezwykłe widowiska, będące połączeniem muzyki, pulsującego rytmu bębnów i tańca.

Słowo "taiko" w języku japońskim oznacza "wielki bęben". I w przypadku Wadokyo bardzo precyzyjnie oddaje rzeczywistość. Wielkość niektórych bębnów, z których korzysta zespół może naprawdę robić wrażenie. Oczywiście nie wszystkie bębny są wielkie, ale nawet najbardziej podstawowy bęben taiko jest imponujący. Wykonane są z najwyższą możliwą precyzją i już sam widok jest niesamowity. Ich koncert to nie tylko gra, ale też cała otoczką związana z występem - stroje, aranżacja sceny i niezwykła aura czegoś tajemniczego, orientalnego i niezwykłego. Nie brakuje także tego co najważniejsze, czyli emocji i okrzyków,  które towarzyszą muzykom od pierwszego do ostatniego uderzenia pałeczką bachi w bęben.

Źródło: organizator wydarzenia

Ceny biletów

Miejsca siedzące:
75 zł – I miejsca
50 zł – II miejsca
35 zł – III miejsca

Miejsca stojące:
25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety
Sprzedaż zakończona.