EnglishEnglish
 
Wydarzenie towarzyszące 39. PPA: Mateusz Pospieszalski Quintet

Wydarzenie towarzyszące 39. PPA: Mateusz Pospieszalski Quintet

niedz., 18 marca 2018, 20:00

sprzedaż zakończona

Komunikat organizatora

Bilet na koncert jest gwarancją miejsca siedzącego. W lokalu możliwa jest rezerwacja miejsc pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/ - w przypadku zakupu biletów VIP.

Lokal przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Opis

Vertigo Jazz Club & Restaurant ma zaszczyt zaprosić na wydarzenie towarzyszące 39. Przegląd Piosenki Aktorskiej.

Na scenie wystąpi Mateusz Pospieszalski Quintet z projektem „Tralala”.

To pierwsza od 2013 roku płyta Mateusza Pospieszalskiego, wówczas ukazał się „Mój biegun” z muzyką do filmu Marcina Głowackiego. Saksofonista i wokalista Voo Voo własnym nazwiskiem sygnował już kilka albumów m.in. „empe3”, „Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”, „Matika” z muzyką filmową, muzykę teatralną do „Zimowej opowieści” Szekspira, a także „Kolędy” solo, zagrane na kilku instrumentach dętych.

Nowy album zatytułowany „Tralala” jest najbardziej zbliżony do tego co Mateusz zaprezentował na płycie „empe3”, czyli do swobody w traktowaniu tematu utworu, jego folkowo-jazzowej interpretacji. Zespół, który tu usłyszymy ma jednak zupełnie inny skład: jego trzon stanowią ojciec i syn, czyli Mateusz i Marek Popieszalscy, śpiewa sam Mateusz, a także Barbara Pospieszalska. Na kontrabasie gra pochodzący z Częstochowy, a robiący już międzynarodową karierę

Max Mucha, na perkusji słyszymy świetnego młodego berlińczyka Moritza Baumgartnera. Album „Tralala” powstał w trakcie czterech sesji w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej , pod czujnym uchem Jacka Gładkowskiego.

„Ta płyta to kwintesencja moich pragnień estetycznych, utwory mają konstrukcję piosenki, melodię i tekst, ale nie lubię być ograniczany formą” – tak Mateusz Pospieszalski opisuje swój nowy album. Do dwóch kompozycji słowa napisał Wojciech Waglewski, do kolejnych dwóch Bartek Kudasik z zespołu Zakopower, a po jednej Adam Nowak z Raz Dwa Trzy i Jacek Bieleński, „swobodny człowiek z Łodzi”. Dwa teksty są autorstwa Mateusza, co nie dziwi, gdyż on sam określa płytę jako bardzo osobistą, poruszającą tematy dotyczące każdego z nas. Jej obrazu jako całości dopełniają trzy utwory instrumentalne.

Album „Tralala” kwintetu Mateusza Pospieszalskiego ukaże się na przełomie stycznia i lutego. Będzie promowany na trasie koncertowej zaplanowanej na luty, marzec i maj.


Ceny biletów

49 zł - I pula
69 zł - II pula
99 zł - bilet VIP (bilet gwarantuje miejsce przy stoliku blisko sceny) *

* posiadacze biletów biletów VIP mają możliwość rezerwacji konkretnych stolików pod adresem http://vertigojazz.pl/pl/rezerwacje/

Bilety
Sprzedaż zakończona.