EnglishEnglish
 
Wyspa Wisła Reggae Festival

Wyspa Wisła Reggae Festival

2014-07-05 - 2014-07-06
( Start imprezy każdego dnia: godz. 10 )


Wyspa Wisła
ul. Rekreacyjna 1
08-540, Stężyca
sprzedaż zakończona
Opis

Już w lipcu na Lubelszczyźnie wystartuje koncertowa wycieczka po zróżnicowanych brzmieniach reggae pod hasłem „NATURA – KULTURA – MUZYKA”. Line up zapowiada dwa dni bogate w doznania dźwiękowe, czyli aż 16 polskich ekip związanych z gatunkiem.

Malownicza i zdecydowanie atrakcyjna turystycznie Stężyca położona jest nad rzeką Wisłą, przy drodze wojewódzkiej nr 801 (Puławy – Dęblin – Warszawa). Znajduje się w odległości zaledwie 7 km od znanego wszystkim lotniczo Dęblina, 40 km od Kazimierza Dolnego, 79 km od Lublina i 99 km od Warszawy. Co daje szansę, że w ten szczególny lipcowy weekend (5-6.07) będzie ciekawą alternatywą spędzenia wolnego czasu w oderwaniu od rzeczywistości miasta.

Zatem planujmy, już w lipcu na Lubelszczyźnie pierwszą taką wycieczkę po festiwalowych strefach „NATURA – KULTURA – MUZYKA”. 

Strefa NATURA - teren nad malowniczym Wiślanym Starorzeczem, konieczna dla klimatu reggae piaszczysta plaża i rzeka, do tego pola namiotowe, zielone nadwiślańskie łąki, naturalne siedliska ptaków. Pośród tego wszystkiego – WYSPA WISŁA – nowoczesny i unikalny w Europie projekt architektoniczny, naturalnie wpisany w otaczającą przestrzeń. 

Strefa KULTURA – liczne atrakcje w klubie festiwalowym "Pracownia Kultury", które wypełnią spotkania z artystami, dyskusje o kulturze reggae, związkach natury i kultury, szeroko pojętej wolności i muzyce. Ponadto mnóstwo otaczających Klub atrakcji - pokazów rzemiosła artystycznego i naturalnego, warsztatów rękodzieła, warsztatów bębniarskich i plastycznych.

Na mapie letnich festiwali muzycznych Wyspa Wisła Reggae Festival pojawia się po raz pierwszy. Warto zauważyć, że tak mocna reprezentacja polskiej sceny reggae może wywołać zainteresowanie fanów gatunku z całej Polski. 16 Zespołów w dwa festiwalowe dni to chyba obietnica ze strony Organizatorów, że reggae cyklicznie zagości W Stężycy nad starorzeczem Wisły.

 

W tym roku Strefę MUZYKA poprowadzi CHEEBA, a usłyszymy:

Sobota, 5 lipca

Od Początku Do Końca
TALLIB & D'Roots Brothers
PAJUJO
AYARISE
BEDNAREK
MESAJAH
FARBEN REGGAE
LSM Sound System 

Niedziela, 6 lipca

Rootz Fyah
SŁOMA & D'Roots Brothers
JUNIOR STRESS & Sun El Band
JAFIA NAMUEL
RAS LUTA & Riddim HQ
BAKSHISH
BAS TAJPAN & BOB ONE
LSM + EASTWEST Sound

Festival trzyma się zatem obranej drogi, a ten właśnie zestaw Artystów zaprezentuje muzykę inspirowaną w największym stopniu przez reggae, nie unikając przy tym wycieczek stylistycznych w inne rejony muzyczne począwszy od roots, ska, rocksteady przez dub, raggamuffin, aż do jungle, a nawet r’n’b. 

Zapraszamy!

Sprawdź to:

www.wyspareggae.pl
www.facebook.com/WWRFest
www.stezyca.pl  

Regulamin imprezy masowej organizatora wydarzenia (czytaj)

 

Plan Wyspa Wisła Reggae Festiwal

Plan Wyspa Wisła Reggae Festiwal


Bilety:

Karnet dwudniowy:

65 zł - przedsprzedaż do 06.06.2014 r.
70 zł - przedsprzedaż od 07.06.2014 r. oraz w dniu festiwalu

Bilet jednodniowy:

40 zł - bilet na wybrany dzień festiwalu

Bilety
Sprzedaż zakończona.