EnglishEnglish
 
XXIX Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk Szanty we Wrocławiu 2018

XXIX Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk "Szanty we Wrocławiu" 2018

2018-03-01 - 2018-03-04

Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Festiwal „Szanty we Wrocławiu” po raz 29!

Jak co roku zapraszamy w marcu na Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu”

XXIX edycja jednego z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali odbędzie się w dniach 1 - 4 marca 2018 r. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie imprezy festiwalowe odbywać się będą w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1, w samym centrum miasta, tuż przy Rynku i Galerii Dominikańskiej.

Do dyspozycji festiwalowej publiczności będą dwie sale: Sala Gotycka na piętrze, gdzie odbywać się będą koncerty oraz sala klubowa na parterze, gdzie można będzie odpocząć pomiędzy koncertowymi szaleństwami i w oczekiwaniu na ulubionych wykonawców śledzić transmisję z koncertów w Sali Gotyckiej.

Nowością są numerowane miejsca siedzące zarówno pojedynczych koncertów, jak i karnetów na cały festiwal. Wystarczy odpowiednio wcześniej wybrać miejsca i nabyć bilety, a problem gdzie i koło kogo będziemy siedzieć rozwiąże się sam! Zachęcamy do szybkich decyzji, bo jak doświadczenie wskazuje, miejsca siedzące znikają najprędzej.

Podczas festiwalu świętować będziemy jubileusz XV - lecia wrocławskiego zespołu Za Horyzontem oraz Pierwsze Urodziny Neptunka Szantowo-StaroKlasztornego. Odbędzie się również koncert dla najmłodszych „Szanty dla Dzieci” oraz balladowy koncert Bardowie Kubryku.

Główny dzień festiwalu, czyli sobota, podzielony będzie na dwa koncerty. Na koncert popołudniowy "Bo kiedy śpiewu nie ma", zapraszamy miłośników szant, którzy na koncercie lubią mieć swoje miejsce siedzące i oczywiście lubią śpiewać , zaś koncert nocny; Cały Klasztor tańczy..." przeznaczony jest dla amatorów muzycznego szaleństwa – na tym koncercie nie będzie miejsc siedzących (z wyjątkiem balkonu), a odpocząć będzie można w sali klubowej na parterze.

Skład wykonawców na obu koncertach pokrywa się w dużej części, więc każdy będzie mógł wybrać odpowiadającą mu formę uczestnictwa w festiwalu. Dla najwytrwalszych szantymaniaków przygotowaliśmy karnety pozwalające uczestniczyć w każdym (lub prawie każdym) koncercie festiwalu za obniżona kwotę.

Prosimy o dokładne zapoznanie się, które koncerty i jakie miejsca obejmują karnety w różnych kategoriach. Jak co roku festiwalowi towarzyszy hasło „Wrocław żąda dostępu do morza!” - nie zapomnijcie też zrobić wspólnego zdjęcia z naszym szantowym Neptunkiem.

A już za rok świętować będziemy okrągłe 30. urodziny! Rezerwujcie czas, powiadomcie znajomych, przyjedźcie do Wrocławia!

Podczas festiwalu wystąpią:

W Stronę Portu, Jan i Klan, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, Znienacka Projekt, Nikola Warda, Banana Boat, Perły i Łotry, Sąsiedzi, Henryk "Szkot" Czekała & Szkocka Trupa, Andrzej Korycki & Dominika Żukowska, Jurek Porębski, Mirosław "Koval" Kowalewski z zespołem Zejman & Garkumpel, EKT-Gdynia, Mechanicy Shanty, Zejman & Garkumpel, Ryczące Dwudziestki, 4 Refy, Stare Dzwony

Bilety
Sprzedaż zakończona.