EnglishEnglish
 
XXV-lecie zespołu Habakuk (Naaman, Rootzmans, King Lover)

XXV-lecie zespołu Habakuk (Naaman, Rootzmans, King Lover)

sob., 21 lutego 2015, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Już 21 lutego we Wrocławiu, w urokliwej scenerii Sali Gotyckiej będziemy świętować 25 - lecie zespołu Habakuk, który odcisnął bardzo mocne piętno na polskiej scenie muzycznej Towarzyszyć mu będą Rootzmans, Naaman oraz  - dwa młode, bardzo obiecujące zespoły. Wspólnie na scenie pojawią się tez goście, między innymi Jamajczyk King Lover.

HABAKUK - jeden z kamieni milowych polskiej sceny muzycznej - obchodzi w 2015 roku swoje 25-cio lecie. Kiedy zaczynali grać, wówczas słowo "reggae" było znane tylko bardzo określonej i niewielkiej grupie osób. Teraz, gdy świętują swoje ćwierćwiecze - reggae to potężny ruch muzyczny w Polsce, ogromny rynek, dziesiątki festiwali i setki zespołów. Habakuk może na pewno być dumny z tego, że do tego rozkwitu w wyraźny sposób się przyczynił. Jako pierwszy polski zespół reggae świadomie zapoczątkował działania z hip-hopem - było to jeszcze w latach 90-tych. Następnie nagrał płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w wersji reggae, która wzbudził niemałe poruszenie na polskim rynku. Wreszcie, jako pierwszy zespół z Polski, a właściwie z całej Europy Wschodniej, zagrał na największym festiwalu świata - brytyjskim Glastonbury. Długo by opowiadać o setkach koncertów klubowych, o dziesiątkach festiwali... Najważniejsze jest to, że Habakuk cały czas kreuje, cały czas nagrywa nowe płyty i eksploruje nowe rejony muzyczne. Właśnie kończy mixy albumu z damskim chórem Kalokagathos, śpiewającym białym głosem w takich językach jak estoński, macedoński, fiński, serbski czy sefardyjski. Projekt "Regrowth" ujrzy światło dzienne w 2015 roku i będzie prezentowany na scenach całego świata. Na koncerty z okazji 25cio lecia zespół zaprasza swoich przyjaciół, muzyków, wokalistów, z którymi dane było w ciągu tego okresu się spotkać artystycznie. Jedną z tych osób jest np. King Lover, z którym Habakuk występuje od kilku lat. Rewelacyjny wokalista pochodzenia jamajsko - surinamskiego zaprezentuje się również podczas koncertu we Wrocławiu. 

NAAMAN to energetyczny zespół w którym obok doświadczonych muzyków występuje rewelacyjna wokalistka Nadia. W swojej muzyce łączą reggae, funk i soul. Nadia - liderka zespołu - jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i utalentowanych polskich wokalistek. W zeszłym roku premierę miała płyta "TAK!" na której gościnnie wystąpił Michael Rose z legendarnego zespołu reggae - Black Uhuru. Płyta zebrała świetne recenzje a zespół z powodzeniem gra koncerty klubowe i festiwale.

ROOTZMANS powstał w połowie 2012 roku , a pomysłodawcą jest wokalista Piotr Świderski.  Od początku swojej muzycznej przygody , zespół Rootzmans aktywnie koncertował  w całym kraju ( prestiżowe festiwale, wydarzenia muzyczne, dni miast, eventy ).  Liczne koncerty przyciągały coraz większe rzesze fanów i nowych odbiorców ich muzyki. W ciągu kilku miesięcy  zespół Rootzmans mógł się pochwalić dużą rzeszą wiernych , oddanych fanów i słuchaczy ich twórczości. Krokiem milowym w karierze zespołu było uczestnictwo w programie muzycznym Must Be The Music. W programie tym, zespół zachwycił jury i telewidzów swoimi znakomitymi interpretacjami znanych utworów Muzykę Rootzmans pokochała polska publiczność co przełożyło się na wielotysięczne głosy smsy od początku udziału zespołu w programie. Z każdą niedzielną emisją nowego odcinka programu zespół wygrywał kolejne etapy muzycznego show Must Be The Music. Polska zakochała się w muzyce ROOTZMANS, a my dzięki temu staliśmy się finalistami programu! Rootzmans to wyjątkowy zespół na naszej scenie muzycznej bowiem trzon zespołu tworzą tata (Mariusz) dwaj bracia (Piotr i Paweł) i ich wujek (Damian) oraz przyjaciele. Rootzmans to wspaniała dawka muzyki reggae, z wyjątkowymi przebojowymi  tekstami oraz bogatym instrumentarium. Koncerty Rootzmans to ogromna muzyczna  porcja  pozytywnej energii, na długo pozostają w pamięci słuchaczy, a piosenki nucone są do kolejnego koncertu. Obecnie zespół kończy prace nad muzycznym materiałem do nowej płyty, której premiera planowana jest pod koniec roku.

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.