EnglishEnglish
 
Z batutą i Mocartem - czyli Maciej Niesiołowski i Grupa MoCarta symfonicznie

Z batutą i Mocartem - czyli Maciej Niesiołowski i Grupa MoCarta symfonicznie

wt., 8 listopada 2016, 19:00

Teatr Muzyczny ROMA
ul.Nowogrodzka 49
00-695, Warszawa
sprzedaż zakończona
Opis

Z batutą i MoCartem, czyli Maciej Niesiołowski i Grupa MoCarta symfonicznie

Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego oraz trzy wyjątkowo utalentowane i piękne solistki:

Ewa Harasimiuk - puzon
Agnieszka Kowaluk - mezzosopran
Joanna Makarczuk - kontrabas

Wszystkie znane zespoły chcą nagrać płytę z dopiskiem „symfonicznie”, zatem i Grupa MoCarta nie może zostać w tyle!

Różnica polega na tym, że Z batutą i MoCartem to projekt grany na żywo w filharmoniach w całej Polsce, w którym kwartet smyczkowy rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi.

Koncert Z batutą i MoCartem oparty został na największych przebojach muzyki klasycznej. Będzie można usłyszeć w nim między innymi słynną serenadę Eine Kleine Nacht Musik W. A. Mozarta, Toccatę i Fugę d-moll oraz Badinerie J. S. Bacha, Tańce Węgierskie Brahmsa, fragmenty suity Peer Gynt Griega i Karnawału Zwierząt C. Saint Saens'a. Nie zabraknie kilku akcentów muzyki operowej (Bizet i Moniuszko na pewno chętnie nam potowarzyszą) i operetkowej (czyż mogłoby zabraknąć niezastąpionego Lehara?) ani standardów muzyki synkopowanej. Wszystkie te gatunki i przeboje będą się przenikać tworząc spójną całość.

W koncercie orkiestra filharmonii i muzycy kwartetu stają się jedną wielką Grupą MoCarta, prezentującą największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach. Widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych.

Cały wieczór poprowadzi znany z programu Z batutą i humorem Maciej Niesiołowski, który będzie dyrygować w równym stopniu orkiestrą, co widownią oraz zaprezentuje się jako instrumentalista. 

Z kolei muzycy orkiestry przedstawią pełnie możliwości swoich instrumentów – również te dźwiękonaśladowcze, a panowie z Grupy MoCarta przekroczą ramy swojej codziennej działalności kabaretowej.

Ponieważ muzykę można podzielić jedynie na dobrą i złą, gospodarze koncertu wybrali dla słuchaczy utwory reprezentujące tylko pierwszy nurt a cały koncert będzie fantastyczną zabawą nie tylko dla widzów, lecz także dla muzyków orkiestry.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety
Sprzedaż zakończona.