EnglishEnglish
 
Zakończenie Karnawału w Starym Klasztorze: ŚWINKA HALINKA i WODA SKI BLA

Zakończenie Karnawału w Starym Klasztorze: ŚWINKA HALINKA & WODA SKI BLA

wt., 9 lutego 2016, 20:00

sprzedaż zakończona
Opis

Zakończenie Karnawału, czyli „śledzik” ze Świnką Halinką!

„Zakończenie karnawału”, „ostatki”, „śledzik”, albo „zapusty” – nazwę sami wybierzcie… Jedno jest pewne – Ostatni Dzień Karnawału należy spędzic na zabawie!

W tym roku karnawał trwa wyjątkowo krótko i już we wtorek 9 lutego pożegnamy go w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze na wspólnej zabawie z szalonymi zespołami ŚWINKA HALINKA i WODA SKI BLA! Koncertowe szaleństwo gwarantowane, a Stary Klasztor ze swojej strony gwarantuje powitalnego szota na wejściu, oraz, zgodnie z tradycją,  duży wybór śledzików i wódeczek na barze :) Miłośnicy innych napojów też znajdą coś dla siebie.

Zespół ŚWINKA HALINKA powstał kilka dobrych lat temu (jakieś 7 może 8 albo 18) w nieczynnej świniarni u cioci Halinki. W świadomości twórców i nie tylko, ta owa legendarna świniarnia to gro filozoficznych uzależnień od kilku miejsc, osób i wydarzeń związanych z naszymi skromnymi osóbkami. Niepomny na mody i trendy zespół zaczął bawić wybuchową mieszanką rocka, reggae, punka, ska, rock and rolla, folku i dodajcie sobie co chcecie. Krótko mówiąc – Rockendroll Na Ludowo i Ludowszczyzna Na Rockendrolowo.

Od początku świnkowej działalności przyświeca nam przemożne hasło uknute przez Jima Hansona twórcę Muppet Show – ‘’Świnie w kosmosie!!!!!!!’’

Będąc w momencie pierwszych wynaturzeń koncertowo – kabaretowych, które notabene trwają do dziś z całkiem niezłym skutkiem nie sposób nie wspomnieć całej masy wyróżnień oraz przedziwnych nagród, które dane było Śwince wywalczyć – min. pucharów prezydentów różnych miast, nagrody publiczności tytuł showmana rocku dla wokalisty Belushiego.

No cóż wieprzowina zawsze należy, jest i należy w cenie... To wszystko w kwestii naszej histerii, wiatr melodie niesie, a reszta należy do odbiorców wieprzowego mięsa zwanego ‘’Swinka Halinka’’.

WODA SKI BLA - równie dobrze można by było się nazywać Ramzes albo Waltornia, ale kto dziś słucha waltorni… Zespół powstał w worku ze skrzyżowania łodzi podwodnej z brojlerem - dziką rasa kurczaka jutlandzkiego. W Paryżu bądź Poznaniu. Niestety nie można do tego dojsć ze wzgledu na pisownię litery "ó" w wyrazie "kołek". Pierwszy utwór skomponowano ze względu na wycieczkę na Martynikę. Kariera muzyczna rozwija sie nadal w kierunku określonym jedynie symbolicznie przez pieśniarzy i tańca z Kowalewa - województwo pomorskie, trzeci słup od lewej. Wpływy wczesnobengalskokrasnoludzkopiękne, z dużym naciskiem na przednie koło psa.

Zepsół jest plątaniną kabli, drutu kolczastego, oraz swoistym miszmasz zópy ogorkowej i jej dwóch braci. Z tym, że należy zauważyć tutaj i wszędzie po kolei przy okazji niezliczonych entuzjastycznych, a także najpiększych fanów muzrockowej jazzyki i przedstawicół pszczół w czynie. Paradne wygibasy myślowe zawarte w przesłaniu, a także swój niepowtarzalny styl zepsół nabył w drodze dyfuzji lub infekcji droga kropelkową od wybitnego fabrykanta gwoździ tudzież i betonu konkretnego, którego to nazwy nie możemy podać gdyż jest ciężka. 

SKŁAD ZE SPOŁU:
- węgiel aktywny - około trzech procent
- reszta to praktycznie woda, appendix i azot 

Bilety
Sprzedaż zakończona.