EnglishEnglish
 
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

sob., 5 listopada 2016, 17:00

PGE Turów Arena
Lubańska 9a
59-900, Zgorzelec
sprzedaż zakończona
Opis

Gazeta Regionalna zaprasza na  wyjątkowe wydarzenie - koncert galowy  Zespołu Pieśni           i Tańca „Śląsk”, który obok „Mazowsza” nazywany jest Ambasadorem Polskiej Kultury. Prawie 90 artystów na jednej scenie, przepiękne stroje i kostiumy, przebogata kolorystyka,             starannie wybrane najpiękniejsze choreografie zespołu i perfekcyjne wykonanie, najpopularniejsze piosenki i różnobarwne plamy wirujące po scenie w rytmach poloneza, krakowiaka, oberka – tak w skrócie można opisać to, czego świadkami są uczestnicy koncertów. W programie opartym w większej części na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych, nie zabraknie też utworów z repertuaru europejskiego. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia podczas wykonań dobrze znanych utworów w opracowaniu muzycznym Stanisława Hadyny i z układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi i sławy Zespołu „Śląsk”.

Zapraszamy do wysłuchania ponadczasowych utworów: „Karolinka”, „Ondraszek”, „Hej te nasze góry” oraz obejrzenia tańców: „Krakowiak”, „Taniec chustkowy” czy „Tańce górali podhalańskich”.

Zespół „Śląsk” bardzo rzadko prezentuje na polskich scenach swoje umiejętności na galowych koncertach, zatem warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obejrzenia tego wyjątkowego show.

Bilety
Sprzedaż zakończona.