EnglishEnglish
 
ŹRÓDŁO - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

ŹRÓDŁO - przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu

sob., 2 kwietnia 2011, 19:00

Impart
Sala Teatralna
ul. Mazowiecka 17
50-412, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

To już trzecia edycja koncertu poświęconego pamięci największego polskiego barda, podczas którego przyjaciele i uczniowie Jacka wspólnie z publicznością nie pozwalają zapomnieć o Jego, wciąż aktualnej, twórczości.
Tym razem impreza odbędzie się 2 kwietnia, na scenie wrocławskiego Centrum Sztuki Impart.
W tegorocznej odsłonie koncert składać się będzie z dwóch części: w pierwszej wystąpią młodzi artyści związani z Wrocławskim Salonem Jacka Kaczmarskiego (Trio Łódzko –Chojnowskie, Triada Poetica, Michał Mańka i Adam Łapacz),  zaś w drugiej – na scenie pojawi się Przemysław Gintrowski z zespołem – Przyjaciel i wieloletni współpracownik Jacka Kaczmarskiego, autor wielu wspaniałych kompozycji do Jego wierszy.
Na dalszą część wieczoru zapraszamy wszystkich do Klubu Muzycznego „ŁYKEND”, gdzie w ramach Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego piosenki barda rozbrzmiewać będą do samego rana.
Wrocławski Salon Jacka Kaczmarskiego działa w naszym mieście od 2006 roku. Skupia w sobie miłośników twórczości największego polskiego barda, zarówno jej odbiorców, jak i wykonawców. Podczas kolejnych edycji koncertowych, które odbywają się comiesięcznie w Klubie Muzycznym "Łykend" usłyszeć można najważniejsze i najbardziej znane utwory zmarłego pieśniarza, ale także i te znane mniej, powstałe na emigracji oraz w ostatnim okresie twórczości.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.