EnglishEnglish
 
Żywiołak

Żywiołak

sob., 26 kwietnia 2014, 20:00

Klub Muzyczny Łykend
ul. Podwale 37/38
50-040, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

Żywiołak w nowym składzie promuje najnowszą płytę w Łykendzie!

Wraz z początkiem roku 2014 do życia obudził się Żywiołak. Powołany na nowo przez Roberta Jaworskiego skład ma muzycznie zmierzać w stronę dokonań zespołu znanych z płyt "Muzyka psychodelicznej Świtezianki" oraz "Nowa Ex-Tradycja".

We Wrocławiu będziemy mogli ich usłyszeć już 26 kwietnia w klubie muzycznym Łykend przy Podwalu 37 w ramach cyklu Folkowe Granie.

Kolejna płyta pt: „Obyczaje śmiertelne” nad którą muzycy pracują poprzedzona zostanie Epką „Muzyka Psychoaktywnego Stolema” , a materiał obu krążków oparty będzie w dziewięćdziesięciu procentach na materiale etnograficznym Pomorza. Przypadkowo i nieprzypadkowo idea ta wpisuje się idealnie w „Rok Kolbergowski”. Większość muzycznych inspiracji pochodzić będzie właśnie z jego tomu ”Pomorze” , studiowanego przez Jaworskiego "niczym Biblię”. Przeżytki zwyczajów przedchrześcijańskich na Pomorzu zachowały się o wiele mocniej niż w innych częściach kraju . Ma to związek z ciągłymi podbojami i zmianami granic Pomorza i idącym za tym częstymi „zmianami orientacji wyznaniowych” jego mieszkańców.. Na tym gruncie zwyczaje przedchrześcijańskie dotrwały jeszcze nawet do lat 60ych.. A jeszcze dziś w powiecie żarnowieckim starzy ludzie witają serdecznym pozdrowieniem wstające słońce . Chyba nie bez kozery kartografowie jeszcze do XVIIIw. używali określenia Vandalia (kraj Wendów) w odniesieniu do opisywanych części Pomorza. „Tego nie dało rady odpuścić”.

Skład zespołu:

Robert Jaworski
Michał Stawarz
Kamil Strzyżewski
Patrycja Zisch
Olga Rembowska

Bilety: 25 zł – miejsce stojące

Źródło: organizator wydarzenia

Bilety
Sprzedaż zakończona.