EnglishEnglish
 
Chopin

Chopin

sob., 11 czerwca 2011, 19:00

Opera Wrocławska
ul. Świdnicka 35
50-066, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

 

Na progu Międzynarodowego Roku Chopina (2010), obchodzonego w 200. rocznicę urodzin największego polskiego kompozytora, Opera Wrocławska zaprasza na premierę rzadko wystawianego dzieła. Jest nim Chopin - opera, którą stworzył włoski kompozytor Giacomo Orefice (1865-1922). 

Jego dzieło oparte jest w całości na utworach polskiego mistrza, które Orefice zinstrumentował. Opera nawiązuje do różnych wydarzeń z życia autora ballad i mazurków. Dzieło wystawione było na początku XX wieku w Mediolanie, w Warszawie i w innych ośrodkach. 

To z pewnością jedna z najambitniejszych i zarazem najciekawszych prób „zaaranżowania” genialnej muzyki Fryderyka Chopina, muzyki, która na ogół bardzo źle znosi tego typu transkrypcje. Giacomo Orefice uważany jest za kontynuatora tradycji opery werystycznej, był ponadto pianistą i krytykiem muzycznym, a do jego uczniów należeli tak sławni muzycy, jak Nino Rota i Victor de Sabata. Sceniczne dzieło Włocha to „lektura obowiązkowa” dla każdego miłośnika twórczości Chopina.

 

źródło: materiały promocyjne organizatora (opwr)

 

Bilety
Sprzedaż zakończona.