EnglishEnglish
 
Chór Armii Aleksandra Pustovalova

Chór Armii Aleksandra Pustovalova

wt., 27 marca 2012, 19:00

Filharmonia Wrocławska
ul. Piłsudskiego 19
50-044, Wrocław
sprzedaż zakończona
Opis

TOURNEE -  wiosna 2012

Po wielkich sukcesach podczas tournee wiosną 2011r.(Chór wystąpił przed polska publicznością 28 razy w 25 miastach), Chór Aleksandra Pustovalova przyjeżdża do Polski ponownie, w marcu 2012. Zaprezentuje nam nowy program i jak zwykle przygotuje niespodzianki dla polskiej publiczności.

Dyrektor chóru Alexander Pustovalov urodził się w 1937 r. w Leningradzie, obecnie Sankt Petersburg. W swoim rodzinnym mieście zdobył bardzo rozległe wykształcenie muzyczne, ukończył z wyróżnieniem szkołę muzyczną na wydziałach dyrygentury, oraz kompozycji i aranżacji, jego wykładowcami byli profesorowie 
o światowej sławie. Swoją karierę artystyczną rozpoczął w ówczesnej Armii Czerwonej, gdzie przez 25 lat prowadząc chór, zdobył niezliczoną ilość medali i odznaczeń za wielkie osiągnięcia na niwie kultury, oraz stopień pułkownika.
 Z Chórem Armii Czerwonej odwiedził niemalże cały Świat, wszędzie wzbudzając zachwyt i uznanie. W tym okresie prowadził chóry w Rydze, obecnej stolicy Łotwy, oraz w Kijowie, stolicy dzisiejszej Ukrainy. Po rozpadzie ZSRR, wszystkie byłe Republiki powołały do służby własne armie, ubrane we własne mundury,
gdzie siłą rzeczy powstały oddzielne chóry z narodowym repertuarem. Alexander Pustovalov chcąc kontynuować stworzoną przez siebie artystyczną drogę chóru Armii Czerwonej, zaangażował najlepsze głosy z wielu miast byłego ZSRR, między innymi z Moskwy, Sankt Petersburga, Kijowa, Charkowa i Odessy, powołał do życia chór sygnowany własnym nazwiskiem, Chór Alexandra Pustovalov. Ideą słynnego dyrygenta jest ochrona przed zapomnieniem najpiękniejszych pieśni wojskowych, ludowych i popularnych. Również sceniczne kostiumy są takie, jak dawniej, wierne kopie historycznych mundurów Armii Czerwonej. Dbałość Alexandra Pustovalova o utrzymanie najwyższego poziomu  koncertów jest powszechnie znana, to jego dewiza.
                                                    
Chór Aleksandra Pustovalova liczy ok.60 artystów: śpiewaków, muzyków i solistów.
W jego składzie zawsze śpiewa kilku solistów o głosach uznanych na światowych scenach operowych. W instrumentarium, oprócz klasycznego zestawu instrumentów orkiestry symfonicznej są również : akordeon i bałałajka. Tworzy to niesamowite brzmienie. W wykonaniu chóru usłyszymy dynamiczne, marszowe pieśni wojskowe, rzewne pieśni rosyjskie i ukraińskie oraz ballady ludowe.

źródło: materiały promocyjne organizatora

Bilety
Sprzedaż zakończona.